| vunk546 a întrebat:

Cum credeti este o diferenta mare la indreptat parul dintre placa de par de 220 de grade si cea de 200 de grade?

Răspuns Câştigător
| Esperança a răspuns:

Se spune ca placile care ajung pana la temperaturi inalte sunt mai bune si mai rezistente, acum eu nu stiu cat este de adevarata aceasta vorba.
Eu am Remington S9950 si ajunge pana la 230 grade Celsius, iar eu imi intind parul la 170-180 grade maxim si intinde foarte bine happy
Important e ca placa respectiva sa fie din ceramica, nu neaparat gradele la care ajunge sa se incalzeasca.

6 răspunsuri:
| Azazea a răspuns:

Wow omg @_@ 220 de grade?:O
eu am parul negru si gros si se intinde perfect la 160 de grade, niciodata nu depasesc, omg, il arzi la maxim saracul par :-s

| Georgiana2505 a răspuns:

Nu cred ca este mare diferenta. Depinde de parul tau.
Insa te sfatuiesc sa nu folosesti temperaturi asa mari pentru ca iti vei distruge parul.

| July739 a răspuns:

Pai, avand in vedere faptul ca amandoua sunt temperaturi foarte ridicate nu este o diferenta foarte mare, de fapt nu este nicio diferenta. Eu am parul ondulat si cand mi-l intind, placa are temperatura de 170 de grade si intinde foarte bine.

| Rodicuta25 a răspuns:

Temperatura unei placi de intins parul este cel mai important aspect. Daca ai parul des, cu firul gros, temperatura poate ajunge chiar si la 220 de grade Celsius, insa in cazului parului rar cu firul subtire nu trebuie sa depasesti temperatura de 200 de grade.
Depinde de tipul de par pe care il ai.

| vunk546 explică:

Va multumesc mult, mi-ati fost de ajutor... apropo, parul meu e subtire, asa ca cred ca o sa iau o placa de 180 de grade

| Esperança a răspuns (pentru vunk546):

Atat timp cat placa respectiva are reglaj de temperatura, poti sa iti iei si de 300 de grade... ca tu o reglezi la 180 de exemplu. Intelegi?