| Iriiiii a întrebat:

Cum e epilatul subrat cu crema depilatoare? e la fel ca bicul? adica nu ia parul de la radacina si creste mai des si mai gros?
eu ma fac cu epilatorul si imi arat niste semne/cosuri rosii. nu stiu ce sunt alea.si firele cresc sub piele si nu pot sa le iau x_x
si imi mai creste si repede.adica intr-o zi incep sa creasca firele.
totusi nu as vrea sa ma iau cu bicul si nu stiu ce sa fac.
multumesc mult

2 răspunsuri:
| RappaDanny a răspuns:

Da cu crema e aproape la fel ca si cu bicul, doar ca nu creste mai gros.
Ceea ce spui u de acele semne, e iritatie.
Se pare ca epilatorul de irita, nu ti-as indica sa il mai folosesti.Cel mai bine in conditiile astea e crema.

| annonim_7360 a răspuns:

Cu crema depilatoare ramane fina pielea si nu creste asa repede si groase ca cu bicul. eu am o perioada de cand folosesc doar crema.
p.s cu crema depilaroare se iau toate firele de la radacina. pentru o avea o epilare perfecta, da-te de 2 ori cand te epilezihappy
Bafta!