| StarDust_2887 a întrebat:

Cum fac sa-i redau stralucirea unui inel din argint? funda

6 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Se dizolva sare mare intr-un vas,se lasa inelul acolo mai multe ore,apoi pui intr-un vas detergent si apa,introduci inelul acolo,se pune sa fiarba bine, apoi cu o periuta de dinti pe care nu o mai folosesti, se curata inelul.La sfarsit poti sa ii dai luciu prin frecarea inelului de un prosop.

| R9kitty a răspuns:

Incearca sa il speli cu pasta de dinti.Ar trebui sa functioneaza. Mult noroc:*

| IrinaIvashkov a răspuns:

Buna

Cu ajutorul unei periute pe care n`om folosesti freaca inelul cu pasta de dinti

Va straluci ca un diamant

| JustDareToDream a răspuns:

Baga-l 1-2 ore intr-o cana cu otet si bicarbonat, se face ca nou.

| WeaponGirl a răspuns:

Spala-l cu axion cu bicarbonat (cutia rosie) si cu o periuta de dinti, eu mi le-am bagat in clor si s-au inegrit, le-am spalat cu axion si au revenit la normal+stralucirewinking

| sufletista21 a răspuns:

Cu pasta dentara alba si o periutza.ai sa vezi ce stralucitor iese