| TuoAngelo a întrebat:

Ciao TPU! De curand am primit o bratara de argint cadou are stanta 925 dar singura problema e ca dupa cateva zile a inceput sa prinda o culoare cenusie rosiatica si nu imi place.E normal sa prinda culoare? si daca stiti vreun remediu cum sa ai redau stralucirea.

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

Freac-o cu pasta de dinti si daca nu se intampla nimic inseamna ca poate nu e din argint.Si bijuteriile mele se oxideaza dupa folosire indelungata...

4 răspunsuri:
| rosesonfire a răspuns:

Da-o cu pasta de dinti sau cumpara o lotiune pentru stralucire ( costa in jur de 10 lei).

| Marzipany a răspuns:

Inseamna ca nu e argint.

| Girl555 a răspuns:

Daca e de argint incearca sa o introduci in bicarbonat sau fa-o cu pasta de dinti ar trebui sa o albeasca! Succes

| RazvyBoss98 a răspuns:

Nu, nu este normal