| Laura_6128 a întrebat:

Cum fac sa imi reziste bronzul cat mai mult?

Răspuns Câştigător
| ihavenoidealel a răspuns:

Renunţă la băile calde pentru că va face bronzul să dispară mult mai repede. Alege duşurile scoţiene.

După duş, tamponează uşor pielea cu ajutorul prosopului.

Renunţă la ceara de epilat şi creme depilatoare. Ele ajută la îndepărtarea bronzului de la suprafaţă. Alege aparatul epilator sau...lama.

Uită de produsele exfoliante, foloseşte creme şi geluri de duş cu efecte hidratante şi calmante.

Odată ce aţi obţinut un bronz frumos şi sănătos nu uitaţi să-l păstraţi aşa! Folosiţi la sfârşitul zilei o loţiune pentru îngrijire după expunerea la soare. Vă ajută să hidrataţi pielea şi oferă o senzaţie de "răcoare".

După duş, tamponează uşor pielea cu ajutorul prosopului.

Renunţă la ceara de epilat şi creme depilatoare. Ele ajută la îndepărtarea bronzului de la suprafaţă. Alege aparatul epilator sau...lama.

Uită de produsele exfoliante, foloseşte creme şi geluri de duş cu efecte hidratante şi calmante.

Odată ce aţi obţinut un bronz frumos şi sănătos nu uitaţi să-l păstraţi aşa! Folosiţi la sfârşitul zilei o loţiune pentru îngrijire după expunerea la soare. Vă ajută să hidrataţi pielea şi oferă o senzaţie de "răcoare".

4 răspunsuri:
| Bernoullie a răspuns:

La mine o singura solutie a functionat:
Cand stai la plaja iti intinzi pe corp un strat subtire de ulei de masline. Eu asa am obtinut un bronz de durata si uniformhappy

| mona a răspuns:

Sa te bronzezi mai des, odata si odata tot iti va merge jos

| ViseColoratee a răspuns:

Uite aici cate ceva poate te ajuta;)
http://www.ultraviolet.ro/articol/trucuri-pentru-un-bronz-rezistent
funda?;;)

| DianaTia a răspuns:

Laurica,in caz de ai stat excesiv de mult la soare, fii sigura ca pielea o sa se cojeasca.Insa,pentru a preveni acest lucru, eu personal folosesc cremele apres-soleil si ajuta love struck