| TeoriaLuiPytagora a întrebat:

Cum fac sa mi creasca barba uniform (drept)
Pe partea stanga de la perciune pana la barbie creste drept iar pe partea dreapta a fetei tot de la perciune tinde sa se duca in lateral, iar pe gat si pe barbie tot in dreapta creste. Funda, recomandare si respecte celui ce da un sfat bun

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca ai un dezechilibru de simetrie la cresterea barbii, il poti corecta cu aparatul de barbierit si foarfeca.
Cine poarta barba, trebuie sa-l ingrijeasca, zilnic, ca si frizura (poate si mai mult).
Poti folosi masina electrica de barbierit, preferabil cu trei cutite rotative si acumulator, care are si dispozitiv de "tuns" pentru aranjarea perciunilor sa al barbii. Unul de calitate costa in jur de 150 lei, iar in fata unei oglinzi de barbierit care mareste te poti aranja perfect!winking

| Parmalat a răspuns:

E greu de corectat, barba trebuie ingrijita si rasa simetric cu lama (adica cu Gilette nu cu aparatul electric) inca de la 13 ani cand apar primele fire.

Altfel ai doua variante:

1. Daca ai barba deasa - foloseste aparatul electric de TUNS PARUL si fa-o la 1 milimetru in fiecare zi sau la 2 zile ca sa nu apuce sa ia directie.

2. Daca ai barba rara... mai bine rade-o cu lama si cauta un stil fara barba fiindca te chinui degeaba.

Daca o razi cu lama in fiecare zi si o razi simetric, in timp (niste luni sau ani) s-ar putea sa se corecteze.

| CuriousStuff a răspuns:

Sa astepti sa ti se incheie procesul de dezvoltare si crestere daca inca esti adolescent si pe urma daca tot ai probleme ce a zis Bula mai sus. In rest nu ai ce sa faci in afara de implant, probabil.