| AcidCuSange a întrebat:

Cum folosesc:
1. uleiul de ricin pe par? Cat sa il las? Cum ma spal fara sa racesc?
2. uleiul de ricin pe gene? Cat il las? Dupa timpul care s-a scurs, ce fac?
3.cum il aplic pe unghii? Cat sa il las? Dupa aia ce fac?
4. uleiul de ricin este toxic? Funtitsa

Răspuns Câştigător
| Nicoleta a răspuns:

1. Pur si simplu iti masezi scalpul cu ulei si lasi 30 de, minute, dupa care te speli.ca sa nu racesti, e bine sa nu mai iesi din casa dupa ce te-ai spalat si sa te usui cu uscatorul.
2. Uleiul p egene il aplici cu o periuta de la un rimel mai vechi sau cu degetul daca nu ai si il lasi toata noaptea. Te dai pe gene cu ulei inainte sa te culci si lasi pana dimineata.In cateva saptamani iti cresc genele mai mari.

1 răspuns:
| MidnightLady a răspuns:

1. Lasa-l pana la vara. Cu siguranta nu vei raci atunci cand te vei spala.
2. Dupa ce s-a scurs (timpul sau uleiul, ce vrei tu) da o fuga la Mall si flutura languros genele.
3. Nu stiu.
4. Nu stiu, dar am o intrebare. Ai incercat cumva sa-l folosesti pana acum? La par ma refer.