| Devilady a întrebat:

Cum îți dai seama dacă cineva poartă perucă?

Răspuns Câştigător
| raluk27 a răspuns:

1. Parul are o culoare neobisnuita (verde, albastru, rosu si firul are aspect de plastic, cam cum e la papusi)
2. Exista un contrast intre persoana si par. De exemplu, cineva de 65 de ani, care are un par neobisnuit de des si intens la culoare, fara niciun fir de par alb.
3. Observi contactul dintre partea de sus a fruntii si par. Cand persoana poarta o peruca, pur si simplu se vede ca o linie. La fel si in zona urechilor.

2 răspunsuri:
| Trumpinator a răspuns:

Te uiti si daca vezi contrast diferit intre exterior/lateral/interior, este peruca, si evident, daca arata artificial.