| KaRioKa a întrebat:

Cum imi fac masca cu argila?

Răspuns Câştigător
| DyannaM3 a răspuns:

Iti cumperi de la farmacie. Intrebi de masca cu argila. Nu costa mult. Eu mi-o iau cu 1 leu si 60 de bani. Si citesti pe spate indicatiile. Faci masca cu ingredientele care sunt scrise la genul tau de ten.(gras, uscat, normal). Eu mi-o fac cu ou, miere, lamaie, castravete si mai adaug sucuri de portocala stoara soi altele. Ai grija totusi sa nu o faci foarte lichida. Trebuie sa aiba un aspect gros. Un singur pliculet te tine de 2 ori, adica te dai cu ea de doua ori pe saptamana. Odata marti si 1 data joi. Sau depinde, dar sa nu iti faci dupa doar o zi. O sa te ajute estde foarte eficienta happy

| MrrLove a răspuns (pentru DyannaM3):

Buna... cand cumperi, masca nu este deja facuta? trebuie sa o facem noi?

5 răspunsuri:
| Corina1325 a răspuns:

Pui un pliculet de argila intr-un bol de sticla... Adaugi putina apa...pana se formeaza un fel de pasta. Cu o lingura de lemn ti-o aplici pe fata si lasi sa actioneze aprox. 30 de minute. Cand se usuca te speli cu apa calduta. E bine ca apoi sa folosesti o crema hidratanta.

| criisz a răspuns:

Masca de argila se gaseste atat in stare pulbere (pliculete) cat si deja preparata ( in tub). Cea din tub o aplici ca pe o simpla crema, o pastrezi 10-15 minute pe fata dupa care o cureti cu apa calduta. Cea pulbere ( la pliculet) o prepari tu, cred ca se poate si cu apa de la robinet ( ai instructiunile pe prospect), amesteci pana se omogenizeaza si consideri ca o poti aplica pe fata... si o pastrezi pana se usuca, iar apoi o cureti cu apa calduta. Daca ai tenul gras, iti recomand sa aplici un strat mai gros pe frunte, nas si barbie.
Sper ca ti-am fost de folos.
Mult succes!

| Lɑяisɑ a răspuns:

Pentru mine a fost buna.dar dupa o perioada a inceput sa mi se ia pielea de la argila.depinde de fiecare insa in ceea ce priveste cosurile eu o recomand cu drag.rezultate vizibile nu e greu nici de preparat :rastorni pliculetul cu argila intr-un recipient adaugi apa, amesteci si apoi dai cu acest amestec pe fata. Dupa cca. 20-20 min. se indeparteaza masca cu apa calduta de la robinet.NU exagera insa cu folosirea ei. sper ca ti-am fost de folos! Mult succes!