| TruLaLa a întrebat:

Cind imi indrept parul cu placa peste citeva ore se onduleaza un pic! ce as putea sa fac? placa e buna, insa nu stiu de ce se intimpla asa! dau funda)

Răspuns Câştigător
| Estera123 a răspuns:

Te speli. Lasi parul sa se usuce. Iti intinzi parul (sa fie curat), apoi imediat dupa iti dau cu o crema fixatoare pentru par. Eu folosesc o crema de la Syoss si nu am probleme.

7 răspunsuri:
| Ronnix a răspuns:

Foloseste ceara sau fixativ.

| AndraNicoleta a răspuns:

Buna,
dupa ce iti intinzi parul aplica un strat subtire de ceara, iar apoi piaptana-l usor.
Numai bine!

| gabriela_4689 a răspuns:

Ptk nu ai solutie de placawinkingexista o solutie albastra costa cam 80 de lei si inainte sa te intinzi te dai cu ea ca sa iti stea sau pur si simplu nu te sti intinde

| Bruneta123 a răspuns:

Poti folosi un spay de par pentru protectie termica (eu folosesc si nici nu iti arzi prea tare parul) si inainte de a te face cu placa umezeste-ti parul su putina apa si du ce l-ai facut da-l cu fixativ si-l vei avea drept 3-4 zilehappy

Funda?

| Estera123 a răspuns (pentru Bruneta123):

Spray pentru protectie termica este excelent, dar i se duce tot efectul daca iti umezesti parul. Daca iti intinzi parul si este ud (chiar foarte putin) risti sa ti se arda mult mai repede decat te-ai indrepta de 2 ori pe saptamana. Iar eu, de cand ma dau cu crema fixatoare de la Syoss imi sta parul drept pana cand il spal (adica de la 5 la 7 zile). Iar daca isi ia fixativ sau gel, si nu stie de care sa ia ca sa nu i se intareasca firul, mai bine o crema de par sau ceara.

| Bruneta123 a răspuns (pentru Estera123):

Hai stii cv eu asa folosesc si fff multumitatonguetonguetonguetongue

| Estera123 a răspuns (pentru Bruneta123):

Fiecare cum s-a obisnuit, si ce ii face bine.