| MrsVamp a întrebat:

Cum imi intretin parul, respectiv cum il fac sa arate mai sanatos. E ondulat, destul de lung, si cu volum, arata ok cand mi-l las desfacut dimineata, dar trebuie sa-l periez si dupa ce folosesc peria se electrizeaza. Sfaturi? Ar fi indicat sa folosesc un pieptan?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La mine tot asa e. Din pacate orice piaptan vei folosi tot se va face pufos si electriza. Uite cum fac eu: dupa ce il spal, il pieptan bine (cu un piaptan) si usuc radacinele cu feonul la caldura medie foarte putin il usuc max o minuta sau doua. Iar apoi il las asa. Noaptea il prind usor in coada iar ziua il las desfacut. Incerc sa nu ma foiesc zi de zi mult cu mainile prin el. Cand ai ocazia trece-ti degetele prin el. La mine tine si o saptamana. Succes sper ca te-am ajutat.

| Maria_Inna_1996 a răspuns:

Si eu patesc la fel dupa ce imi perii parul.Foloseste un ulei de par,eu il folosesc pe cel de la AVON (Advance Techniques) cel cu blue,cu ulei de argan,este foarte bun. Dupa ce iti piepteni parul,pui o picatura de ulei in palma,masezi palmele intre ele un pic si apoi cu mainile aplici uleiul pe varfuri, dar numai pe varfuri, eventual si pe lungimea parului, dar nicoodata la radacina, deoarece ingrasa foarte tare parul.

| Maria_Inna_1996 a răspuns:

Si eu patesc la fel dupa ce imi perii parul.Foloseste un ulei de par,eu il folosesc pe cel de la AVON (Advance Techniques) cel cu blue,cu ulei de argan,este foarte bun. Dupa ce iti piepteni parul,pui o picatura de ulei in palma, masezi palmele intre ele un pic si apoi cu mainile aplici uleiul pe varfuri, eventual si pe lungimea parului, dar niciodata la radacina, deoarece ingrasa foarte tare parul.