| BeeaByanka a întrebat:

Cum imi pot da gaura in ureche singura si fara sa doara asa rau? fundita :*

6 răspunsuri:
| SchiZz20CMrecords a răspuns:

Sa nu te doara e imposibil mai ales ca esti incepatoarewinking
eu am facut multe pirce-uri la viata mea bineinteles cu pregatire la salon si cu toate astea cand imi dadeam singura gaura acasa tot durea.
Deci cel mai bun sfat daca vrei sa ramai cu amandoua urechile intregi du-te la salon sa-ti faci.Nu costa multhappy si in primul rand n-o sa ai probleme cu infectiile etc.

| BiuL a răspuns:

Iei niste cuburi de gheata, le invelesti intr-un prosop sau carpa si le tii pe ureche pana amortestewinking nu uita sa dezinfectezi urechea si acul inainte. totusi ideal ar fi sa mergi la un salon caci riscul de infectie la piercingurile facute acasa e mare.

| AlysukaAlysuka a răspuns:

Ca sa nu se infecteze acul trebuie sa fie steril, fie iti iei un ac de seringa de la farmacie, fie un ac de cusut pe care il prinzi intr-o penseta si dai cu flacara de la brigheta peste el bine, dar cel mai indicat e acu de seringa pentru ca strapunge pielea mai usor, si ca sa nu te doarea prea tare si sa nu curga mult sange, trebuie sa bagi acul cu viteza, cu cat e mai incet, cu atat doare mai tare si curge mai mult sange. In timp ce iti faci gaura ti cercelul in gura, is saliva ta (dar nu imediat dupa ce ai fumat, daca esti fumatoare). Acul nu il scoti din ureche imediat ce a iesit varful in cealalta parte, lasa-l un pic nemiscat, pana nu mai simti pulsul in ureche. apoi scoti acul si imediat bagi cercelu. Incearca primele 2-3 zile sa nu pui mana pe el, sa nu invarti, sau sa il schimbi. Gaura sa o faci numa in partea unde ii moale, nu unde e zgarciul acela, sunt foarte multi nervi acolo si risti complicatii. 100% nu poa sa iti zica nimeni daca o sa te ingectezi sau nu, eu de exemplu nu mi s-a infectat nici o gaura care am facut-o eu acasa, cu acu de cusut si cu cercei dinaia mici si ieftini, cred ca erau 5000/10000 lei vechi setul de 3 perechi si in schimb mi s-au infectat toate piercing-urile facute la saloane, in tara si chiar de afara. Tine tu cercelu in gura, in saliva ta, si pune-l in ureche, pentru ca asa cu saliva ta corpul o sa il accepte mai usor. bafta

| oBuburuză a răspuns:

Eu mi-am facut odata cu acu de cusut ( a durut putin ) l-am dat cu spirt si am inceput sa bag acolo dar nu iti recomand cu acu de cusut mai bine cu acu de cusut acela intra mai repede, nu curge mult sange. Si nu iti pune cerce-i lungi puneti mai mici, si poarta-i o luna si mai invartei sa nu risti sa se lipeasca acolo, ca sa aiba forma de gaura ca asa e mica si se astupa repede.

p.s. : nu iti face une e zgarciu acolo doare rau, fa-ti unde e facuta si gaura normala dar mai sus.

| ஐKatsu a răspuns:

Eu imi fac cu branula [ o gasesti prin farmacie ] happy Cu acul nu merge se poate astupa... doare putin cu branula dar trebuie sa nu-ti fie frica puppy dog eyes gandeste-te ca dupa ce vei baga acul scapi :p. Succes!batting eyelashes Fundoi?puppy dog eyes

| Snookie a răspuns:

De durere tot nu scapi laughing