| acvilasurprinzatoare112 a întrebat:

Cum iti scoate punctele negre la cosmetica? Cam cat ar costa?

Răspuns Câştigător
| RandomGirl a răspuns:

Hey! Vara trecuta am facut un tratament pentru scoaterea punctelor negre, dar si a cosurilor la un salon.
Nu a fost foarte scump parca 70 lei, dar acum depinde si de salon, de orasul in care stai...eu sunt din Craiova.
Tratamentul a fost destul de lung...la inceput m-a tinut sub aburi cred ca vreo 20-30 de minute, dupa aia doamna cosmeticiana mi-a stors tot ce a putut si a fost destul de dureros...iar dupa la final m-a dat cu diverse creme sa nu imi ramana semne.
Fata mea a aratat ingrozitor cred ca vreo 2 saptamani si sincer am cam regretat ca m-am dus pentru ca puteam sa fac acelasi lucru acasa prin metode traditionale...
Daca accepti sa ai fata plina de semne cateva saptamani nu ai decat sa te duci daca chiar vrei, dar ideea e ca oricum dupa ceva timp punctele negre se refac si nu o sa scapi toata viata de ele daca nu ti le inlaturi in mod constant.
Sper ca te-am ajutat, ai grija de tenul tau!happy

1 răspuns:
| mara2075 a răspuns:

Depinde sunt creme speciale cu care poti face tratament daca vrei si t-ear costa mai putin. dar daca vrei neaparat la un salon ar fi mai bine sa consulti pe cineva in care ai incredere si sa te trimita la un salon bun. (sper sa te ajute)