| anonim_4396 a întrebat:

Cum ma dau cu albastru de metilen pe par? Adica trebuie sa il prepar in vreun fel?

5 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Imi primul rand trebuie sa folosesti manusi (cele chirurgicale luate de la farmacie), sa ai un pahar din plastic, torni solutia si apoi iti bagi fiecare suvita de par in el. Apoi te vei sterge cu un prosop pe care il vei folosi de fiecare data cand scoti suvita din solutie.
Desi ai sansa sa nu se prea vada culoarea din cauza culorii tale inchise. Ca sa iasa bine, ar trebui sa te decolorezi, desi cu asta numai la cineva sa mergi sa ti-o faca corect daca tu nu ai mai facut-o.

| Ralukafay a răspuns:

M-am vopsit deja inainte sa primesc toate raspunsurile astea.

| millar a răspuns:

Citisem mai demult ca trebuie cu balsam, la mine nu a mers si am dat cu el asa am fabat periuta de dinti in solutie si mi-am dat pe suvite, totusi ai grija la scalp ca daca iti dai cu albastru de metil pe el poti face matreata

| Anonim5374 a răspuns:

Eu iti recomand sa il amesteci cu balsam. Il lasi 15-30 de minute si te speli dupa.