| PriliBlueBlood a întrebat:

Cum imi pot face suvita cu albastru de metilen

5 răspunsuri:
| FucktheSystem a răspuns:

Simplu, aplici albastrul de metil pe păr îl lași câteva minute și te clătești bine.

| AliceIDK a răspuns:

Nu prea e bine. Daca insisti, cateodat, poate cadea parul si nu vrei asta.
Daca iti doaresti asa de mult, du-te la farmacie si cumpara. Costa vreo 10 lei. Iei o bucata de vata si torni putin albastru de metil pe ea. Mai intai lasa una, iar apoi daca iti doresti mai baga pe alte fire de par happy

| angel74dm a răspuns:

E albastru de metil, nu de metilen...

Dupa ce te-ai spalat pe cap si parul e aproape uscat dai pe par cu o pensula (pentru suvite) cu albastru de metil apoi usuci cu uscatorul de par! pentru a colora tot parul - trebuie sa-l inmultesti putin cu apa pentru a acoperi tot parul! usuci apoi! dar ai grija unde pui capul si unde dormi pentru ca pateaza daca transpiri sau daca parul e umed - ramane pe fata de perna! Bafta!

| Rockart a răspuns (pentru angel74dm):

E albastru de metilen.Se mai zice şi de metil.

| angel74dm a răspuns (pentru Rockart):

Păî dacă o luăm aşa, nu e nici una nici alta... Denumirea originală este metil violet, iar albastru de metil este cea mai frecventă denumire, nicidecum metilen. Uite aici: http://ro.wikipedia.org/wiki/Metil_violet