| SmilePleaseXoXo a întrebat:

Cum ma machiez la scoala? Tin sa mentionez ca sunt clasa a 8-a!

16 răspunsuri:
| Bailey a răspuns:

Nu trebuie sa te machezi strident. Poti sa te dai cu putin creion pe deasupra pleoapei, de preferat doar in colturile ochilor ca sa nu se observe, un rimel si un luciu de buze. happy

| xCatastrophe a răspuns:

Eu la scoala nu ma prea machiez si sunt a 10-a, acolo ma duce sa`mi intrece ceva in cap nu sa agat baietii. Anyay daca vrei ceva ca sa mearga, eu una folosesc fond de ten sa-mi mai acop imperfectiunile, putin rimel ca sa aiba aspect natural, gloss si sunt gata. Ai totusi 14 ani, sigur iti sta bine si fara happy.

Răspuns utilizator avertizat
| Diavolulestefemeie a răspuns:

Buna draguta...Lasa machiatu ca nu-i nevoie oh go on
Daca tot vrei sa te machiezi neaparat "luciu de buze "incolor" rimel, fond de ten daca ai nevoie si cam atat e indeajuns cat mai naturallaughing
Tu tinete de scoala bine anul acesta...

| positivity a răspuns:

Http://weheartit.com/entry/37113254/via/luneeen
Aşa e perfect. Să ştii, că cei mult strică. Şi în plus, la 14 ani ai tăi, eşti frumoasă şi naturală.

| VisezCuOchiiDeschisi a răspuns:

Scumpo,papuso,draga mea asculata-ma ..Nu fa prostia sa te machiezi dintr-a 8-a.Nu esti foarte mica dar nu e bine.
Eu iti recomand un pensat la modul cel mai serios daca inca n-ai facut asta. Spala-te in fiecare zi cu apa si sapun pe fata de vreo 3-4 ori si in caz ca ai buzele crapate foloseste strugurel chiar si ruj daca este de la o firma cu prosdse mai naturale.Incearca doar sa te ingrijesti, sa te mentii nu te machia de la varsta asta sunt sigura ca n-ai nevoie.Ai grija ca fata sa straluceasca, ca parul sa fie mereu intr-o stare buna si ca unghiutele sa straluceasca, cand spun sa straluceasca nu vreau sa iti impun sa aplici oja. Aplica doar lac de ungii.Vei fii fresh, naturala si crede-ma vei avea mai mult succes(nu neaparat la baieti).Iti urez bafta! Nu-ti rata copilaria! Te sarut scumpo!

| FadetoBlack a răspuns:

Bună!
dacă vrei gropi în faţă, ochi oribili, şi alte chestii, dacă vrei să fi bătrână, atunci dă-i cu farduri, rimel, tuş, ruj, creion dematograf, şi nu în ultimul rând faimosul fond de ten!
Numai bine!

| AriannaAri a răspuns:

Buna,
eu personal folosesc gloss, rimel, tus negru (aplicat in felul acesta
http://www.divahair.ro/images/speciale/articole/Oana/2010.06.04/5.jpg ) si fond de ten.
Totusi, avand in vedere ca tu esti mai mica, ai putea folosi doar putin fond de ten, gloss si rimel.

Bafta.

| coMpLeT a răspuns:

Nu te machia. Ce cacatul meu de scoala e aia de te lasa sa te machezi? Si mai esti si clasa a 8-a.
Tu te duci la scoala sa inveti sau sa te machezi? Vai de capul nostru.

| Buburuza2222 a răspuns (pentru coMpLeT):

Sunt total de acord cu tine! Ma bucur ca macar cateva persoane GANDESC!

| JustMyLove a răspuns:

Nu iti recomand sa te machezi din cls a8a. Am vazut pe un site (www.perfecte.ro) un tutorial pentru un makeup, iar cea care realiza machiajul tot repeta ceva de genu: 'Sa nu va prind pe cele de genarala ca va machiati. Puteti incepe de la liceu.' Poti folosi un creion de ochi sau un rimel la ocazii speciale sau din cand in cand, daca chiar nu vrei sa mai amani momentul cand vei incepe sa te machezi.

| Monnyy a răspuns:

Sa te machiezi? cand eram in clasa a 8-a nici pic de machiaj nu foloseam...Ce se intampla ma cu voi? In loc sa iti stea capul la scoala tu te gandesti la ce machiaj sa folosesti...Doamne mare ti gradina!:-J

| crazyblue a răspuns:

Cred ca putin fond de ten si un balsam de buze cu putina culoare(cel de la nivea cu cirese\capsuni e super). Daca vrei sa iti pui si fard iti sugerez ceva foarteusor si simplu, o culoare neutra.Nu-ti pune rimel sau blush

| Walle1996 a răspuns:

Da' de ce sa te machezi? stai linistita ca si cu si fara machiaj un baiat tot parerea aia o are despre tine(frumoasa/urata)..deci decat sa-ti distrugi tenul mai bine macheaza-te doar la ocazii speciale(nunti-botezuri)

| asfghjklasdfghjkl a răspuns:

Rimel,putin fard de pleoape dar nu foarte strident, fond de ten (eu iti recomand sa folosesti doar in cazul in care ai imperfectiuni), si strugurel.Si pentru cei care au zis ca nu ar trebui sa se macheze eu cred ca la 14 ani este ceva normal, eu am inceput de la 12 ani asa ca sa nu mai comenteza ca nu au de ce.