| nikolettta a întrebat:

Cum pot obtine mai mult volum la radacina?
cine imi da cele mai multe solutii primeste funda

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sampoanele uscate, ele ofera mult volum daca le alegi pe cele bune gen Syoss sau Balea cel verde cu negru. Ambele in DM.

Taparea.
Impletirea parului.
Uscarea parului cu capul in jos.
Sampoanele normale pentru volum gen yves rocher.
Masca cu miere, galbenus de ou si ulei de ricin tinuta cateva ore.

| Joker11 a răspuns:

Prin anumite balsamuri si shamponuri iti dau cateva idei
1)Balsam de la Kalos
2)Nivea

| Badgirl117 a răspuns:

Iti spun eu:Logic ca ondulatorul arde mai mult parul.Stii de ce? tonguehappyDeoarecetonguelaca, ce faci cu ea? Iti indrepti parul, placa o pi pe o anumita suvita de par...nu? Ondulatoru, ce faci cu el? Iti faci parul cretz.Nu? El arde mai mult parul deoarece suvita de par o rasucesti pe ondulator, astfel, toate suvitele d par sunt atinse, si se ard.Sa sti ca asa este. Mie asa mi'au spus hairstylerii astia de la coafor.Crede'ma ca au dreptate!

| Pufulete456 a răspuns:

Tapat big grin

| qDaniella a răspuns:

Ca sa ai volum la radacina iti usuci parul cu capul in jos, apoi ii dai volum cu o perie mare, iar suvita de par o intinzi de la 3 cm distanta de radacina

Sau :

Prin anumite balsamuri si shamponuri iti dau cateva idei
1)Balsam de la Kalos
2)Nivea
Funda?

| Lara123 a răspuns:

Eu folosesc metoda asta : http://www.youtube.com/watch?v=y-vSSRm7jGc