| OpenMyEyes a întrebat:

Cum pot sa curat o mica pata de marker de pe o bluza?

8 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Daca vrei ca bluza sa nu se decoloreze incercand sa scoti pata cu toate solutiile atunci incearca sa o speli cu masina de spalat de mai multe ori, poate ai noroc si se curata pata dupa cateva spalari

| Johndoe2023 a răspuns:

Vanish?

| pisicuta123456789 a răspuns:

Buna! Ar trebuii sa folosesti acetona!

| xAncuta a răspuns (pentru pisicuta123456789):

Acetona dizolva. Sora mea a facut la fel si i s-a decolorat haina.

| pisicuta123456789 a răspuns:

sau foloseste venis

| Dawid a răspuns:

O speli de mai multe ori, sau daca e alba bag-o in clorwinking

| Palade_Catalin_1998 a răspuns:

Ai putea sa incerci o capsula Ariel in masina de spalat in loc de detergent. S-ar putea sa nu functioneze daca markerul e permanent. Daca nu functioneaza sa stii ca alta solutie nu exista. Funda?

| Pufoseniieee a răspuns:

Daca este alba cred ca poti folosi clor. Daca este alta culoare nu am idee.