| AliceAnnnnna a întrebat:

Cum pot sa fac sa am șoldurile late?
Lumea mi-a spus că nu se vede ca am fund din cauza soldurilor decât dacă te uiti de la spate atent. E groaznic plus ca asta se caută în societate si simt ca înnebunesc.

69 răspunsuri:
| AliceAnnnnna explică (pentru RAY):

Am ce limbaj vreau atata timp cat ma insulti pana sa ma vezi

| RAY a răspuns (pentru AliceAnnnnna):

Insult?

Lumea mi-a spus că nu se vede ca am fund din cauza soldurilor decât dacă se uiti de la spate atent. E groaznic plus ca asta se caută în societate si simt ca înnebunesc.

deci 7, 6 miliarde de pers te insultam

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Pai. cam asta se cauta. Asta cauta barbatii, din pacate.

| AliceAnnnnna explică (pentru RAY):

Având în vedere faptul că imi spui mie ca nu ai picioarele ca ale mele eu care orice port sta larg pe mine inseamna ca esti doar os. Si imi faci insulte fără să mă fi văzut decât într-o poza unde nici nu ma poti vedea aproape.

| RAY a răspuns (pentru AliceAnnnnna):

Ai poza de profil omule

| AliceAnnnnna explică (pentru RAY):

Nu iti poti da seama dintr-o poza in care am picioarele de la genunchi in sus daca sunt grasă sau nu. Totusi am 51 kgrolling on the floor

| Ajay a răspuns (pentru relian):

Cine a zis că trebuie să fie proporționat ca sa fie frumos? Femeile cu fundul mare, talia mica și sâni mici spre medii sunt cea mai mișto combinatie. Unde vezi tu femei proporționate zilnic? Slabă moartă nu înseamnă proporționată. Proporționată e când are 90 - 60 -90, 100 - 70 - 100, etc. Deci și o femeie grasa poate sa fie proporționată. Soldurile țin de oase nu de grăsime.

| relian a răspuns (pentru Ajay):

Aia e combinatia ta bortala, daca tie alea iti plac aia nu inseamna ca asa trebuie sa arate frumuseatea.Ai vazut tu manechine, modele cu asa caracteristici ce arati tu? Ok daca nu-s atunci inseamna ca tu esti altfel, vrei altceva.
Fundu mare si talie subtire tie ti se par a fi combinatia perfecta?laughing e bun, dar la majorotatea li se pare ca nu-i chiar asa de frumos.
Iara un fud mare si talie subtire este deja disproportionat.Eu nu zic fund ca si talie laughing tu cred ca nu sti despre ce vorbesc eu aici, nu stii cei aia proportii.
Ai vazut la barbati o chestie care nu da deloc bine? Sint barbati care au picioarele mai scurte decat restul corpului.Mai exact un organism normal ar trebuie sa fie de la jumate in sus aceiasi distanta ca de la jumate in jos,ei la uni barbatii de la juma in jos distanta e mai mica decat cea in sus si sincer arata ciudat,atunci spui ca nu-s pastrate proportiile,ca si in cazul unui fund mare si talie subtire,e deja prea stridenta chestia.
Dar cum am zis fiecare cu cei place,dar generalizand femeile ce spui tu sau arai tu nu plac majoritatii.
O femeie grasa chiar daca e proprtionata,tot naspa este ca e grasa,drasimea aia nu stiu cat de proportionata este.
La uneel femei da paia si garsimea este proportionata,dar la majoritatea nu-i asa,vezi acele centuri de grasime,ceea ce nu e frumos deloc laughing
Dar sunt si femei grase asa uniform,alea is ok,adica nu-s dizgratioase.
La barbati la fel,ce vezi tu frumos la un babat burdanos? Sa fim seriosi,apare unu cu niste picioare din alea subtiri si ditai burta,ce frumusete vezi tu acolo?
Aia inseamna disproportionat,este ceva mai mare decat restul,sare in ochi,nu arata bine.
Mai sunt si uni care fac spoert si isi dezvolta doara anumiti muschi si arata ca dracu laughing daca tu vrei sa spui ca arata bine aia e doara parerea ta numa.
Soldurile nu tine de oase,acolo is muschi ceva mai mari decat la alte femei,ca de altfel si la coapse,acolo la fel is muschi,peste care se mai aseaza si grasimea si femeile arata "super" sunt destui barbati care plac astfel de femei, unu dintre ei esti chiar tu, deci nu-i nimic rau sa iti placa asa.
Dar nu generaliza, cand generalizezi sa arati ca ei si cum spui tu.
Deci eu nu am vazut manechine la magzine, nici modele, alea din moda asa cum spui tu.Si barbati la fel, nu am vazut culturisti prezentand mais tiu eu ce haine, sau reclame stiu si eu normale.Barbati care fac reclame la parfumuri,la creme etc is cat mai perfecti, cat mai bine proportionati, nu am vazut nici un burtos facand reclama la un parfum laughing poate nici la mancare ca nu da deloc bine.
Deci nu stiu despre ce vorbersti tu, eu iti arat tot ce apare pe la tv, prin reviste etc.
Tu arati ceva unde? Ca asa vezi tu, asta e valabil doara pentru tine.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu am inteles, ce se cauta in societate? Fund, solduri sau creier?
Tu vrei sa te apuci de sex pe bani, de esti atat de interesata sa oferi pietii, ce se cauta?
Atunci apleaza la operatii estetice, unde se ia grasime dintr-o parte si se umple in alta parte.