| AliceAnnnnna a întrebat:

Cum pot sa fac sa am șoldurile late?
Lumea mi-a spus că nu se vede ca am fund din cauza soldurilor decât dacă te uiti de la spate atent. E groaznic plus ca asta se caută în societate si simt ca înnebunesc.

69 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Plus ca asta se caută în societate
Dacă te înebunește că nu ai de la natură ce se caută în societate, ai o problemă cu capul, nu cu șoldurile sau cu fundul, căci după cum singură afirmi, din acela ai din belșug.

| IonutSiAtat92 a răspuns:

Nu vreau sa ma crezi misogin, nesimtit sau fara bun simt, dar ma asteptam la ceva mai multa minte din partea sexului feminin.Cui ii pasa de problema asta? De ce iti pasa atat de mult daca ti se vede sau nu posteriorul? Nu stiu ce varsta ai, dar sper ca o sa iti dai seama in timp ca nu astea sunt lucruri importante in viata.

| Denisa0954 a răspuns:

Dacă ai șoldurile late, nu inseamna ca ai fund. Cum nici dacă ești îngustă în șolduri, Nu inseamna ca ai fund. Si ce anume se caută în societate? Nu mai asculta toți inculții. Conteaza ce ai la mansarda, nu cati cm ai in șolduri. Pune mana si fa sport dacă vrei fund. În societate se caută OAMENI, apropo

| Speranta12 a răspuns:

"plus ca asta se caută în societate si simt ca înnebunesc."

Adica asta se cauta in societate, un model copiat si rascopiat de fiecare, iar tu vrei doar sa fii a enșpea copie si tu, ca sa te simti bine in pielea ta...Mama ce naiva esti.

Se pare ca esti la anii aia in care opinia publica iti influențează dorintele si comportamentul intr-un procentaj foarte mare. Practic esti ca o marioneta, ale carei pareri dsspre sine sta la cheremul trendurilor si "standardelor" populare in societate. Trist... N-ai inca dezvoltata individualitatea...

Dar daca te mai iei mult dupa trendurile schimbătoare, nici n-o sa-ti mai dezvolti vreodata asa ceva numit individualitate si increderea in sine si in propriul cuvant!

| Sonia822 a răspuns:

Toti barbatii vor solduri inguste, femei cat mai slabe. Soldurile se mares oricum odata cu varsta, pe la 23-24 o sa fii suficient de lata, se maresc treptat dupa 18 ani, pentru ca esti apra sa faci copii. si asa e natura, iti maresce coccisul. Dupa ce nasti, o sa fii cat malul. Multe poasta corsete cu laterale de otel, sa se ingusteze si tu vrei sa te faci cat plaja. Nu stiu cine ti-a spus asa ceva, dar ti-a speculat fragilitatea, trebuie sa ai incredere in tine, e exact invers, se cauta scandurile. Alea usor de ridicat in brate, ala carora sa le incapa lor bucile in palma. Kardishian e barbat travestit, d-aia are atat soldurile. Toata familia e asa, nu stiu l; a ce prostii te uiti, intra pe fashion tv- pagina de Facebook si cruceste-te, au ajuns sa-si opereze coastele chirurgical ca sa fie cu coldurile cat stiuletele de porumb

sadrian46
| sadrian46 a răspuns (pentru IonutSiAtat92):

Cum să nu! Tot ce e mai important este să fie cura-joase și lati-fund-iare!

| Dalmore a răspuns:

Dacă de la așa tâmpenie înnebunești, ce o sa faci când o să ai probleme reale? rolling on the floor

| IonutSiAtat92 a răspuns (pentru sadrian46):

Ce limba vorbesti mosule, ca eu ca tanar nu te inteleg...

| AliceAnnnnna explică (pentru IonutSiAtat92):

Daca nu mi s-ar scoate ochii ca arat dubios fără șolduri și că nu am fund si n-aș fi agresat pentru astea. Nu m-ar interesa nici daca as fi scândurăhappy

| AliceAnnnnna explică (pentru sadrian46):

Daca nu mi s-ar scoate ochii ca arat dubios fără șolduri și că nu am fund si n-aș fi agresat pentru astea. Nu m-ar interesa nici daca as fi scândurăhappy sper ca am lamurit

| AliceAnnnnna explică (pentru Speranta12):

Nu. Eu ma iau dupa faptul că sunt agresata si scuipata mai ales insultata ca nu arat pară. Ca un manechin happy De la 11 ani sunt lovită ca nu am sani si fund si blabla

| AliceAnnnnna explică (pentru Sonia822):

Am 20 si nu încep deloc soldurile

| AliceAnnnnna explică (pentru Sonia822):

Si da. Mi se scoate ochii din cauza lui Nicki Minaj si Kim Kardashian. Si nu doar mie. Ni se scot ochii ca alea si-au dorit si au obținut. Eu nu am cum să fac ca ele. Asa m-am născut nu eu mi-am ales corpul. Asta nu înțelege societatea.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns (pentru IonutSiAtat92):

Planeta Nibiru, emisfera sudică.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns (pentru AliceAnnnnna):

Cine o face, are pitici pe creier. În capul lui păsăresc ciripelele.

| IonutSiAtat92 a răspuns (pentru AliceAnnnnna):

Agresat? Deci sa inteleg ca ti-ai facut cont de fata ca sa iti rezolvi problemele in felul acesta? Prin urmare esti un copil in spatele acestui cont fals.

| AliceAnnnnna explică (pentru IonutSiAtat92):

Am făcut o greșeală doar pentru ca scriu d3 pe un telefon si trebuie să zici că e cineva pe cont? Lol. Dispari te rog

| IonutSiAtat92 a răspuns (pentru AliceAnnnnna):

O sa iti dau un raport din toata inima pentru limbaj. Vorbeste frumos copile.

| anonimg a răspuns:

Soldurile se latesc atunci cand corpul va fi pregatit pentru un copil.
Daca nu s-au latit, atunci trebuie sa vezi tot ce are legatura cu sarcina. Deci trebuie control medical. Pe langa acesta vezi daca este obligatoriu ca la varsta ta toate fetele sa aiba soldurile late.

| lunguvladut17 a răspuns:

In primul rand nu te mai luadupa ce zic altii. Daca te simnti bine in pielea ta nu conteaza ce zic altii.

| iamprettybored a răspuns:

Dacă ai oase late chiar nu ai ce să faci! Și nici diete din alea idioate să nu cumva să te apuci să ții, că îți distrugi sănătatea! Îți zic din experiență.

Mai bine împacă-te cu forma corpului tău și învață să te iubești așa cum ești, ești frumoasă oricum, nu mai încerca să schimbi lucruri pe care nu le poți schimba...

E normal să nu vrei să fii așa cum ești, să fii „altfel"... Brunetele se vor blonde, blondele se vopsesc și ele, cine n-are șolduri ar vrea, cine are - nu le vrea... Gândește-te că sunt persoane care ar vrea să arate exact ca tine și nu glumesc. Hai să încercăm să fim mulțumiți cu ce avem.
Singurul lucru care te-ar putea ajuta, cred, e sportul, dar dacă ai oase late, din nou, n-ai ce să faci, bucură-te happy

| AliceAnnnnna explică (pentru IonutSiAtat92):

Ce limbaj? Am vorbit Frumos "copile"
Du-te fratele meu happy

| Sonia822 a răspuns (pentru AliceAnnnnna):

Cred ca nu esti integrata unde trebuie. Intr-un colectiv de elite, oamenii acepta ca suntem toti diferiti, pentru ca asa sunt genele. Renunta la oamenii toxici, restarteaza-ti viata. Ia-o de la inceput, mergi pe caile bune. Renunta la prostii, mergi la facultate, tine-te de carte, practica o meserie, separa-te de tot si toate, ia-o de la inceput.

| relian a răspuns:

Daca ai solduri mari, sincer esti urata cu spume laughing nu vad ce vezi tu la solduri late sau la coapse, eu ocolesc femeile genul ala, mai degraba prefer femeia snur decat sa vezi ditai usa laughing femei cu spatele cat doua usi, vorba cuiva pe aici cred ca problema ta e sus nu la mijloc laughing

| AliceAnnnnna explică (pentru relian):

Frate. Am primit mesaje private de la utilizatori de TPU spunandu-mi sa merg urgent la doctor ca nu e ok la vârsta mea si ca poate fi o dereglare. Serios rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.
Daca te vei ingrasa, vei vedea ca vei mai reusit sa pui acolo.
Plus, incearca cu sala.
Poti lua o luna de zile un antrenor sa te invete.
Consider ca vei avea rezultate.

| IonutSiAtat92 a răspuns (pentru AliceAnnnnna):

Deci te-am demascat.Esti fake.O fata nu vorbeste asa.Nu am auzit vreodata o fata sa vorbeasca asa.Ori esti "gipsy".

| Dalmore a răspuns (pentru AliceAnnnnna):

Numai virgineilor le plac deformatele alea de Minaj și Kardashian rolling on the floor lasă societatea, că nu-i pasa de soldurile tale, ai tu un anturaj de rahat. La 20 de ani sa ai așa "probleme" e chiar dubios, daca ai avea 14 as înțelege.

| Dalmore a răspuns (pentru relian):

Ce treabă are soldul cu spatele? Femeile frumoase, in general, au soldurile late, e un semn de fertilitate care a fost mereu apreciat.

| Dalmore a răspuns (pentru Sonia822):

"toți barbatii vor solduri înguste, femei cat mai slabe"
Poti să fii slabă și să ai soldurile late, nu știu ce bărbați ai cunoscut tu, bărbații apreciază mai degrabă o forma de clepsidra decât o femeie cu corp de fetiță. Dar nu e așa important oricum ce vor ei.
Kardashian nu e bărbat, fostul soț al mamei ei e.