| Bia2001 a întrebat:

Cum pot sa fac sa nu mi se mai rupa unghiile atat de repede? am incercat extrem de multe tratamente pentru unghii dar nici unul nu are efect. Cine ma poate ajuta? Dau si funda!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Pentru ruperea unghiilor ar trebui verificat intai daca exista o micoza, apoi verificate calciul si magneziul din organism.Pentru friabilitatea unghiilor se pot lua produse naturiste care contin pantotenat de calciu si biotina, cum ar fi coral calciul, forcapil, etc. pe perioade de cateva luni.Este necesar sa se evite contactul direct al mainilor cu orice fel de detergenti, dar in special cu cei care contin enzime si sa se utilizeze extern(pe langa tratamentul intern cu capsule) creme cu pantotenat de calciu de 2-3 ori pe zi(daca nu exista micoze).
Te pup!

| Bia2001 explică (pentru anonim_4396):

Mersi pentru sfaturi.

4 răspunsuri:
| AnonimusGirl a răspuns:

Si eu am problema asta si am incercat mai multe "tratamente" cu lamaie sau cu ulei de masline dar nu aveam rabdare si nu au dat nici un rezultat... De curand mi-am cumparat de la oriflame tratamentul asta
http://ro.oriflame.com/products/product-detail.jhtml?prodCode=13617
si sincer unghiile mi-au crescut ff repede numai dupa 3 zile de tratament dupa care am mai continuat pana la o saptamana si acum il folosesc doar in weekend. Acum e la pretul standard de 19 lei (eu l-am luat cu 10) Sper ca te-am ajutat, citeste si parerile de pe site :)
PS: daca nu cunosti nici un reprezentant eu sunt din Bucuresti si poti apela la mine.

| Bia2001 explică (pentru AnonimusGirl):

Am si eu 2 tratamente de la oriflame. sper ca asta va da rezultate