| LifeEndsWithADream a întrebat:

Cum pot sa imi decolorez parul ca sa iasa alb si nu blond?

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

Poti sa pui doua picaturi de vopsea neagra, dar foarte foarte putin si va da o nuanta cenusie.Sau mai simplu iti iei un sampon violet care tot asa, neutralizeaza din blondul ala pui sau nuantele de roscat.Dar daca esti satena mai inchisa nu cred ca vei reusi sa fie alb de la prima decolorare...

| LifeEndsWithADream explică (pentru Bondarel99):

Si pot sa imi decolorez parul de mai multe ori? sa zicem, in doua zile consecutive? nu arde parul? Faza e ca eu nu vreau sa raman asa cu parul, vreau apoi o sa ma fac cu nuantator de alta culoare..Cand m-am decolorat prima data am fost la coafor dar e destul de costisitor si nu imi pot perimte sa merg iar..de asta as vrea sa imi fac eu singura laughing

| Bondarel99 a răspuns (pentru LifeEndsWithADream):

Pai daca folosesti pudra decoloranta cu oxidant mai puternic de 12% iti va iesi un blond pui pe care poti sa il corectezi cu samponul asta
http://2.bp.blogspot.com/......eflex.jpeg
Acum nu stiu ce culoare ti-a iesit tie...

| LifeEndsWithADream explică (pentru Bondarel99):

Mersi big grin o sa incerc.

7 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Ai graja, decolorarea repetata distruge foarte tare parul.Eu folosesc o vopsea care deschide 3-4 tonuri si deja e distrus... daca tu vrei sa fie mai deschis cu 2-3 nuante maxim poti sa folosesti un oxidant de 9%.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te speli cu terepentinawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Nu cred ca vei reusi asa ceva, foloseste ceaiul de musetel.
Te pup!