| starzzy a întrebat:

Cum pot sa imi fac bucle (sau parul cret) fara placa sau spuma?

Răspuns Câştigător
| IngerPazitorr a răspuns:

Par cret: Cu o zi inainte de orice eveniment...Pt parul cret trebuie mai intai:
-Sa te speli pe cap
-Sa iti usuci parul in totalitate
-Sa iti prinzi multe codite (cu cat mai mult par, cu atat mai multe codite si cu cat mai groasa codita, cu atat mai cret parul)
-Dormi cu coditele
-Dimineata le desfaci si te piepteni

Mie imi place sa folosesc aceasta metoda happy

| starzzy explică (pentru IngerPazitorr):

Multumesc, pentru raspuns :*

| IngerPazitorr a răspuns (pentru starzzy):

Npcwinking

9 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Fa codite impletite seara si dimineata le despletesti.

| HolyPotato a răspuns:

Dati cu bere cu alcool pe par si apoi pune-l pe bigudiuri timp de cateva ore, dar ai grija cum pui bigudiurile. Mirosul dispare de la sine dar mai bine il pui de seara pana dimineata. Buclele tin pana la urmatoarea spalare pe cap si parul este sanatos si stralucitor happy

| raluk27 a răspuns:

Cu bigudiuri, ondulator sau foehn+perie (dar in cazul asta trebuie sa te ajute cineva).
Daca nu vrei spuma, nu-ti pune, dar sa stii ca fara nu prea te tin buclele.

| Sw3eTy3 a răspuns:

Daca vrei ondulat fa`ti vreao 2 sau 3 cozi mai groase de seara..si dimineate le desfaci......sau tot pentru par ondulat iti daci vreo 3 cocuri jos si le prinzi cu agrafe si dormi asa.Sau mai poti cu ondulatorul.Pentru parul cret iti poti face mia multe codie impletite si dormi asa. Sper ca te-am ajutathappy

| lovelife9 a răspuns:

Bigudiuri,parul impetit sau moate

| laritzuca a răspuns:

Pa de exemplu cu moate... iasa foarte frumos ...sau impletit