| Prietenoasa a întrebat:

Cum pot sa imi fac suvite din hartie creponata si creioane cerate?

Răspuns Câştigător
| MadalinaAndreea21 a răspuns:

Suvitele din hartie creponata, se realizeaza in urmatorul mod:
-alegi ce culoare doresti pentru suvite si faci rost de bhartie creponata de accea culoare;
-fierbi niste apa;
-apoi, pui hartia creponata in apa;
-cand vezi ca apa s-a coloratpoti sa scoti sau nu hartia creponata din ea, faci cum vrei;
-bagi varfurile in apa si stai cu ele acolo cam 30 de minute
~ * ~ * ~ * ~ sper sa fii cat mai frumoasa cu ele ~ * ~ * ~ * ~

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Uite aici,
http://www.tpu.ro/......loarea-nu/
Te pup!

| Zuzazozo a răspuns:

Mai bine iti cumperi spray colorat.

| Alexucccccaaaaaaaaaaaa a răspuns:

Sincer laughing am ramas fara cuvintelaughing
cum sa iti faci suvite din creioane?

| BlackBlood012 a răspuns:

Simplu. Dar doar daca esti blonda. Bagi hartia creponata in apa, si apoi o freci de suvita. happy Cu creioane nu stiu...