| ct12yuli a întrebat:

Cum pot sa imi indrept parul? alte idei in afara de PLACA big grin

Răspuns Câştigător
| greenabstract a răspuns:

Hei!

Deci...

Oricat ai incerca sa iti faci cate ceva la par ca sa stea drept, fara sa il deteriorezi nu prea ai rezultate care sa te incante! [Iti spun din propria experienta]
Poti incerca ce a spus geaninutza, dar nu o sa iti reziste mult. mai ales daca stai intr-un loc unde e umezeala [deoarece tii se increteste parul]
Spay-urile si samponurile + alte produse pentru indreptarea parului nu dau rezultatul asteptat de tine!
Intr-adevar placa deterioreaza parul, daca o folosesti in exces, dar este singura "minune" pentru par deoarece indreapta foarte bine si rezista mult timp. Daca alegi o placa din teflon iti protejeaza mai mult parul!
Sper ca te-am ajutat cu ceva! :*

6 răspunsuri:
| mnia a răspuns:

Depinde de lungimea ta de par. Poti folosi o perie rotativa si in timp ce-ti usuci parul il tii pe perie dar nu o misti, pentru ca astfel se va ondula inauntru. Tii foenul aproape de par, dar ai grija sa nu-l arzi.

| geaninutza_8279 a răspuns:

Da da.cu uscatorul de par si cu o periebig grin rezista:X

| Annelieseee a răspuns:

Pai de duci la coafor si iti va face frezirta/frizerul ceva, nu stiu cum se cheama ca si mie mi-o facut si o rezistat o saptamana
Ii zice altceva in afara de placa
Funsitza?:*

| KatJolie a răspuns:

Dupa ce te speli tragi de el in timp ce ai spuma pe mana tongue dar putin ca ti-l imbacsesti tongue

| ZeDe a răspuns:

Balsam

| d3utzsa a răspuns:

Eu pana sa imi iau plac imi puneam parul pe masa de clcat apoi imi puneam parul, un prosop peste par si il indreptam cu fierulrolling on the floor