| ramo25 a întrebat:

Cum pot sa imi indrept parul? sad nu am placa deci in afara de asta alte solutii? fundita

Răspuns Câştigător
| DeEeA_2049 a răspuns:

Salutari happy
Uite cum procedez eu:
Imi cumpar sampon de la Nivea (Straight and Easy) + blasam(aceeasi marca)
Ma spal bine, clatesc din abundenta.
Cand ma usuc, iau peria(trebuie perie rotunda), si iau cate o suvita(dar mai groasa ca altfel dureaza 10 ani laughing ) si in timp ce dau cu peria prin el dau cu feohnul.(practic il intind cu peria).
Altfel nu stiu, am auzit si niste chestii gen daca te dai cu otet (bine, amestecat cu apa, adica diluat) cand te speli pe cap, il clatesti si parul ramane drept si lucios...asa am auzit nu am incercat dar cred ca o sa incerc.
Ce mai poti face e sa caut produse de indreptat.geluri,creme,etc.
(iti recomand gama Garnier sau Gliss)
Succeswinking

4 răspunsuri:
| gHelena a răspuns:

Arunca o privire aici:http://www.divahair.ro/......ara_placa. Un gand bun, Elena.

| ZoZoHeart a răspuns:

Pai de speli pe cap si in timp ce tip usuci incearca sa folosesti ceva ca o placa (de exemplu doua bucati de carton) si incerci sa ti-l indrepti. Mie mi-a mers :*!

| Bianca_2501 a răspuns:

Pai...cu feohnul si cu un poeptan :d

| lore_5135 a răspuns:

Mergi la salonbig grin sau iti cumperi placa.hee hee