| AdaIoana18 a întrebat:

Cum pot sa m-ai imi prind parul pentru ca m-am saturat deja in fiecare zi sa mi-l prind la fel imi este cret natural si nu stiu cum sa m-ai mi-l prind. Dupa ce fac baie imi ramane moale si nici sus nu mai pot sa mi-l prind imi sta in jos. Va rog foarte mult sa imi spuneti cu as putea sa il mai prind... dau fundita.

15 răspunsuri:
| hamsterx a răspuns:

Pai sa inteleg ca tu esti cea din poza-evident. nu inteleg de ce iti prinzi parul, este superb :X mie una, personal imi place f mult. dk vrei neaparat sa-l prinzi... fa`ti 2 coditse big grin desi parul cret este frumos lasat liber happy

| viatadecacatt a răspuns:

Am observat din poza ta ce par ai, ai putea sa iti prinzi o coada sus(sper ca merge cu un asemenea par) si apoi sa il impletesti, 2 codite impletite sau de preferat sa il intinzi cu placabig grin

| Ionutzsa a răspuns:

Pai incearca sa-ti faci coditze happy impletite sau nu, nu conteaza happy

| xibalba a răspuns:

Cateva sfaturi de la om la om(de la fata la fata, cum vrei tu) pentru parul cret. Nu il mai pieptana, pentru ca ti se strica buclele si o sa obtii efectul ala de par electrizat si care nu sta la locul lui. Poti sa iti perii parul inainte de baie si dupa, cand e ud. Nu te mai pieptana cand e uscat, ca se strica buclele si arata asa cum e in poza. Eu zic ca e mai bine daca ti s`ar vedea buclele frumos. Cand e parul ud poti sa apleci capul spre fata si sa iti dai cu spuma, ca sa ai bucle definite. Apoi, cu uscatorul de par il usuci de jos in sus, tinand capul in jos. Sper sa obtii bucle mai bine definite. Si atunci o sa iti placa mai mult sa il lasi liber si probabil nu vrei sa il mai prinzi.

| Ancutsa a răspuns:

Buna adinutza! :*

Atunci cand te speli pe cap si ai parul ud, il poti da cu spuma apoi il usuci cu feonu` [ asta e daca nu vrei sa ai prea mare volumul si sa nu arate ca o capita de fan blushing ]
tie iti sta foarte bine asa natural >big grinbig grin< :*

| BAIATUL110 a răspuns:

Bunabig grin

si eu am parul ca tine... dar tu nu il aranjezi cum trebuie happy

Poate o sa-ti fiu de ajutotwinking :

Dupa ce te speli lasa`l sa se usuce singur fara feon [ fiindca nu cred ca vrei volum foarte mult pentru ca deja ai o gramadawinking] apoi dupa ce e uscat sa nu cumva sa iti mai bagi piaptanul in par, fiindca dupa o sa iti steie ca o capita de fan/matura cum vrei tu sa ii spui happy, pur si simplu dai cu spuma pe el de sus in jos ...asa fac eu ca sa nu am asa mult volum... daca vrei mai mult volum baga`ti degetele prin el si il " umflii : happy

succes happy:*

| catthshshshs a răspuns:

Mie imi place cum iti sta parul si nu cred ca ar trebui sa il schimbi. Pune o panglica in par si o sa vezi ca iti sta superwinking

| Oktavian a răspuns:

Eu cred ca ar trebiui sa accesezi un site de coafuri, dar eu cred ca esti frumoasa si asa natural

| Dede_1899 a răspuns:

Ai putea sa il prinzi sa nu iti vina in ochi ...primele suvite din fata si restul il lasi desfacut. daca nici asa nu poti sa meri la scoala ai putea sa faci cum zice hamsterx doua coditza, pentru ca am si eu aceeasi problema cu parul. m-am saturat sa il prind in acelasi fel din cauza scolii.al meu e drept dar e in scari si nu il pot prinde tot in coada doar daca imi fac coada foste sus.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai e frumos asa, lasa-l pe spate, da-l cu spuma si o sa arata mai misto sau da-l cu ceara si prinde-l in coada ca se mai duce din volum... te-am pupat:*:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai da prindel in coada si puneti maxim doua agrafe asa o sa stea fix.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai poti sa il indreptzi putin cu placa si sa iti faci o coada...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic sa iti prinzi parul intr-o coada de cal si dupa il desparti in 3 parti apoi impletesti fiecare parte si dupa tile impletesti pe toate trei intr-o singura coada si apoi o legi cu un elastic de par foarte frumos e ceva super

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cumpara-ti o placa de par. asa il poti intinde. exista placa de par cu mai multe straturi: bucle mari, drept, bucle mai mici sau cret. happy
daca nu, iti poti lua o placa de par, dar sa fie putin rotunjita. cu ea iti poti indrepta parul, dar totodata ti-l poti ondula.

| alina_6036 a răspuns:

Intidel cu placabig grinintelegi?big grintongue