| Deutsuuu a întrebat:

Cum pot sa-mi albesc dintii acasa! Ceva gen: bicarbonat de sodiu sau cu sare. Aveti idei?

Răspuns Câştigător
| Shatteredx a răspuns:

Bicarbonat, apa de gura, spalat pe dinti de 3 ori pe zi, evita dulciurile, cafeaua, sucurile, mananca fructe, dar nu struguri, capsuni, etc. Astea sunt sfaturile pe care mi le-a dat un dentist, cand am intrebat de o albire de dinti profesionala. Mi-a spus ca nu merita, ti se ingalbenesc la loc dupa cateva luni si ti se strica dintii, o sa fie foarte sensibili dupa o vreme, la cald, rece.

9 răspunsuri:
| ginaosar a răspuns:

Vezi aici http://edent.cabanova.com/albirea-dintilor.html
Este foarte bun sper sa te ajute

| Tzukushi a răspuns:

Citeste aici despre albirea naturala a dintilor, experienta personala

http://mariabeautytips.wordpress.com/......i-sfaturi/

| RazvanVlad a răspuns:

Daca vrei o albire calumea acasa recomand cu incredere benzile
Crest Whitestrips 3D Vivid

| AnnielaIoana a răspuns:

Eu mi-am intrebat medicul stomatolog daca-mi pot albii dintii cu bicarbonat de sodiu si mi-a recomandat sa nu-l folosesc pentru ca distruge smaltul dintilor.Asta foloseau batranii cand nu exista pasta de dinti.

| minho a răspuns:

Daca vrei sa-ti albesti dintii atunci pune putin bicarbonat de sodiu pe periuta de dinti si in vreo saptamana dintii tai vor fi mai albi.Dar eu nu-ti recomand sa folosesti aceasta metoda pe o perioada mai lunga deoarece se stie ca bicarbonatul de sodiu ataca smaltul dintilor, si oricum albul nu tine mai mult de doua saptamani de aceea cel mai bine ar fi sa mergi la un stomatolog.

| pзαch a răspuns:

Poti folosi si o lamaie netratata, am aflat asta de la o colega de-a mamei mele (stomatolog). Dar nu cred ca o sa gasesti asa ceva in Romania (lamaia netratata = lamaia pe care o iei direct din pom, fara chimicale).

| GIRLBELIEBER a răspuns:

Pai cu ambele. am citit intr-o revista [BRAVO] ca daca vrei sati albesti dintii poti cu bicarbonat de sodiu dar si cu sare am inteles c atrebuie sa-ti pui pe pasta de dinti putina sare. iar cu bicarbonaatul de sodiu sa te spel doar de 2-3 zile pe saptamana daca te vei spala zi de zi iti vor pica dintiii pentru. ca bicarbonatul de sodiu sgaraie smaltul si roade sper ca ti-am fost de ajutor [si eu folosesc tratamentul cu bicarbonatu si chiar merge depinde pe ce dantura si si eu am aflat ca nu am voie sa ma spal d emaim ulte ori cu el de la parinti si buinici ] bafta si succes pentru un zambet ca perlele :-P

| Popdianna a răspuns:

Eu am găsit aici https://albiredinti.cabanova.com

Sper sa te ajute

| veryo70 a răspuns:

Du-te la dentist e in jur de 70 ron si lasa prostiile...Nu le putem face chiar pe toate acasa.