| Caty_9264 a întrebat:

Este adevarat ca daca te speli pe dinti cu bicarbonat de sodiu ti se albesc dintii? daca da in cat timp se vad reziltatele?

12 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Da, este adevarat ca se produce o albire a dintilor. Dar e ceva doar temporar, adica tartrul tot acolo ramane. El poate fi inlaturat doar prin sedinte de detrartare la medicul stomatolog. Dar bicarbonatul la fel ca si sarea da o albire a dintilor in timp scurt.Bafta!

| ale a răspuns:

Da e adevarat dar sa ai grija sa nu o faci prea des, acelasi efect il are si sarea finahappy rezultatele se vad si de la prima spalare. totusi ti-as recomanda o pasta de dinti cu efect de albire e mult mai buna pentru protectia smaltului happy

| ◕‿◕ a răspuns:

Inainte de periajul dentar, pune cateva grame de bicarbonat de sodiu pe periuta de dinti si freaca cu blandete. Insa, nu il utiliza mai des de o data la 10 zile, deoarece fiind un produs abraziv poate deteriora smaltul natural al dintilor.

| Boniboon a răspuns:

Da, este adevarat. Dar nu este recomandat, pentru ca distruge smaltul dintilor.

| PinkY a răspuns:

Este adevarat, dar acest lucru are si un dezavantaj si anume faptul ca bicarbonatul distruge smaltul dintilor. Deci, daca te speli cu bicarbonat mergi la risc. Asa ca mai bine ramai la pasta de dinti obisnuita.

| stfnn a răspuns:

Da, este adevarat.
Si in legatura cu durata in care se vad rezultatele cred ca se vad dupa ce te speli...

| danielb a răspuns:

Da este adevarat cam in 7 zile

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ii adevarat. dar e ft important sa-l folosesti o data sau de 2 pe saptamana.cacki daca il folo in exces iti distruge nu stiu ce la dinti...

mie mi sor albit destul de repedebig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

| justcriss a răspuns:

BUna :*
este adevarat, dar iti distruge smaltul dintilor, si apoi cred ca nu o sa-ti placa cand o sa te doara la bauturi sau mancari calde sau reci.,
iti recomand sa intrebi un stomatolog.
baftabatting eyelashes
funtistabatting eyelashes

| Bloom_9259 a răspuns:

E adevaraaat>big grin