| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot sa scap de cearcane pentru ca nici cu fond de ten nu se acopera.As dori o solutie.Am 14 ani si cearcanele ma fac sa par ca si cand n-as fi dormit niciodata. HELP! sad

Răspuns Câştigător
| assi a răspuns:

Incearca pentru cearcane albastre un corector galben, pentru cearcane de o culoare spre mov corector portocaliu, si pentru cele de o culoare maronie un corector roz peste care aplici fond de ten sau un corector normal ...aceste culori le gasesti de exemplu in paleta de corectoare de la elf sau essence:*

12 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Incearca cu rondele de castravete[de preferat e sa ti castravetele la rece in frigider]

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună!
Bagă la frigider două linguri peste noapte. Dimineaţa pune-le pe ochi şi menţine-le acolo până se încălzesc. Acest efort va avea efecte vizibile după două săptămâni.
Te pup!

| dianainsta01 a răspuns:

Pai ar fi o soluție, sa dormi mi mult si sa te odihnesti mai mult. Daca nu, exista anticercane speciale, da mai multe straturi, cred ca o sa funcționeze big grin

| oanaaa16 a răspuns:

Uite un link pentru acoperire perfecta. Sper din suflet sa te ajute :)
https://www.youtube.com/watch?v=DBlHvOFOt_s

| NoNameasdod a răspuns:

Incearca anticearcan happy.
Sau poti folosi acele dischete demachiante, in apa rece si le pui pe ochi sa se "dezumfle".
Sau sunt multe remedii din astea naturale.
Sincer, eu nu prea incerc pentru ca nu prea am probleme asa grave cu cearcanele sad, deci nu te pot ajuta prea mult.
(P.S.am auzit ca sunt niste anticearcane de anumite culori..defapt pentru anumite cearcane de culori dif thinking, cauta pe net, poate te ajuta happy )

| LadyCrazy999 a răspuns:

Incearca niste remedii naturalistehappy

| ELY098723456778990 a răspuns:

Si cat ar trebui sa ma odihnesc ca sa nu mai am cearcane sau sa le mai diminuez.

| CreepyDarkness a răspuns:

Foloseste crema anti rid si poarta ochelari de soare.Mie mi se faceau din cauza de la soare nu vedeam bine si ma uitam incruntat.

| AromaVorbelor a răspuns:

Si eu am probleme cu ele, mi-sa zis ca din cauza ca am probleme cu rinichii.de obicei am incerc sa imi fac masaj in jurul ochilor cu o crema hidratanta timp de 5 minute.si cu fond de ten plus un corector iluminator de cearcane mai estompeaza la mine. bafta

| kosyi a răspuns:

Dormi mai mult big grin

| Antonia46 a răspuns:

Sunt niste creioane corectoare speciale (dar tot cam ca fondul de ten sunt). Oricum, incearca sa te odihnesti. Asta ar ajuta cel mai mult...