| buubuu a întrebat:

Hey.cum scap de cearcane?:-s? de dormit dorm destul de mult.si le acopar si cu fond de ten. dar tot se vadcrying. niste "remedii de la bunica" laughing cunoasteti?

Răspuns Câştigător
| KoNKueR a răspuns:

Totusi exista cateva remedii - cele mai multe naturale - ce ne pot sari in ajutor.

Unul dintre acestea este banalul cartof. Se taie felii subtiri si se aplica pe ochi timp de 10-15 minute zilnic daca este posibil. Proprietatile antiinflamatoare si hidratante sunt, ca si in cazul castravetilor, o adevarata binecuvantare pentru aspectul nostru. Si, pentru ca tot veni vorba despre hidratare, cresterea cantitatii de apa pe care o bem zilnic ar fi o idee minunata pentru ca asiguram nu numai un aport suplimentar de lichid in organism in sezonul cald dar „ajutam" si corpul in sensul unui drenaj adecvat. Compresele reci cu ceai de musetel ar fi de asemenea o varianta demna de luat in seama pentru ca si acestea calmeaza iritatiile si relaxeaza inflamatiile pielii.

1 răspuns:
| Deeutzell2011 a răspuns:

Stiu un mod:
Îţi cumperi de la Avon creion pentru acoperire a cearcanelor!big grin