| andreiutza_6212 a întrebat:

Am un inceput de celulita pe muschii fesieri si coapse si nu stiu cum sa scap de ea cat mai repede. ce exercitii ar trebui sa fac? Sau ce geluri anticelulitice sa folosesc?

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sportul ajuta foarte mult pentru prevenirea celulitei, dar are o contribtie minora, aproape insesizabila in disparitia sa.Fa zilnic 15-20 de minute de masaj cu zat de cafea(e o senzatie foarte placuta si,pe langa faptul ca ajuta impotriva celulitei, lasa pielea fina si hidratata; intrucat cafeaua contine ulei). Masajul(care trebuie sa fie putin mai dur decat un masaj obisnuit)fa-l zilnic pana la obtinerea rezultatelor dorite, dupa care fa-l de 2 ori pe saptamana si combina-l cu 15 minute de alergare zilnica, cu viteza medie, pentru prevenire.