| alexandra932323 a întrebat:

Cum scap de celulita de pe fund si picioare? Ce exercitii si ce uleiuri masaj etc?

Răspuns Câştigător
| Coco2730 a răspuns:

Draga Alexandra, permite-mi sa te lamuresc. Nu poti scapa de celulita cu ajutorul exercitiilor(ele vizeaza muschii). Masajul reduce aspectul neplacut al celulitei, insa nu o elimina. Eu folosesc doua uleiuri, unul facut de mine, din ulei de canepa in care am pus frunze de iedera pentru doua saptamani si acesta http://naturalehandmade.ro/ulei-masaj-chilli-2/. Singura metoda de a elimina celulita este o slabire realizata in timp.

2 răspunsuri:
| violetajustme a răspuns:

Stiam ca bronzul in combinatie cu uleiul de masline te scapa de vergeturi....de celulita te scapa doar sportul, o dieta sanatoasa si masaj la 2-3 zile.si dupa o luna cred ca o sa vezi singura rezultatele!

| monutza90 a răspuns:

Eu am o problema cu exercitiile nu prea imi place sa le fac asa ca am ales alta optiune:zumba. Apoi pentru celulita o data pe saptamana nu mai mult:o ceasca cu zat de cafea+2 linguri ulei de masline amesteci bine si apoi aplici pe tot corpul sau doar pe partile cu celulita prin miscari usoare circulare, astepti 5-10 min apoi te speli cu apa calduta sau in loc de zat de cafea poti folosi zahar.