| AlinElle89 a întrebat:

Cum pot sa scap de cosutelele de pe fata?(am doar pe o parte multe cosuletecrying )

Răspuns Câştigător
| Teo a răspuns:

Cauta in farmacii crema cu extracte de namol din Marea Moarta.Te scapa de cosuri in maxim 30 de minute. Daca iti cumperi o crema dinasta pe langa ea cumparati si o crema pentru fata pentru ca de la extractele de namol ti se usuca foarte tare fata.
Sper ca am fost de ajutor.happy

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
O mască cu acid salicilic, un tonic antiseptic și tinctură de propolis.
Pa, pa.

NOname
| NOname a răspuns:

Zineryt este unul dintre cele mai bune tratamente importiva acneei la ora actuala. Este foarte bun in lupta cu cosurile si pentru prevenirea lor. Trebuie aplicat pe o piele curata si uscata de 1-2 ori pe zi. Aici poti citi mai multe despre acest produs: http://acnee.info/zynerit-tratament-acnee-este-bun-pentru-tine/137 . Il gasesti la orice farmacie si costa in jur de 30-35 RON. Pe langa folosirea Zineryt-ului trebuie sa ai si o alimentatie sanatoasa. Mai putine dulciuri, grasimi, sucuri acidulate, mai multe fructe si legume. Poti sa mai folosesti si apa termala (imi place cel mai mult cea de la Avene), o crema hidratanta, hranitoare de la Avene, o crema de galbenele pentru cicatrici, ramase in urma cosurilor, plus vitaminele E, A, C si Zn pe cale orala (si nu numai). Si este foarte importanta curatarea zilnica a pielii (dimineata si seara)! Ai nevoie de un gel de curatare cat mai bun. Intereseaza-te la farmacie, si vei fi ajutat/a sa alegi unul potrivit tipului tau de ten.
Dar cel mai bine ar fi sa consulti si un dermatolog.
Succes! Numai bine!

| Yng a răspuns:

Poti folosi : Zynerit, Isotrexin, Unitone 4(e bun mai mult pentru petele de dupa ). astea st cele mai puternice. cel putin incercate de mine pana acum. bafta!

| AlinElle89 explică:

@eysan, am cosulete nu cosuri. si FA esti tu. Daca nu stii sa vb mai bine TACI!

| ERazvy a răspuns:

Spalate zilnic cu sapun DOVE ( dimineata si seara )

| BesideYou_8929 a răspuns:

Eu folosesc baneocin unguent(seara) in afara ca imi usuca cosurile imi lasa si fata fina iar dimineata folosesc un gel de curatare clean & clear blackhead clearing 2 in 1(adica gel/masca) ...la mine una functioneazahappy