| prisionera a întrebat:

Cum pot scapa de anticearcane sau cum pot sa le ascund? Un anticearcan ar fi bun? ce imi recomandati si cum aleg un anticearcan?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intotdeauna stiu ca anticearcanul trebuie sa fie cu un ton mai deschis decat tenul tau. Aplici fondul de ten si abia apoi anticearcanul, nu invers.
Incearca farduri deschise si nu pune in nici-un caz pe pleoapa de jos tonuri inchise.

Link ajutator:
http://www.garbo.ro/......rcane.html

http://www.soothe.ca/cearcane.htm

2 răspunsuri:
| meioana a răspuns:

Pune-ti pliculete de ceai de musetel pe ochi vezi sa fie caldutze nu fierbintihappy

| DiMoDi a răspuns:

Întâi ar fi bine să aflii cauza pentru care ai cearcăne. Dacă sunt de la nesomn, remediul e simplu - îti schimbi programul şi încerci să recuperezi orele de somn pierdute.
Cearcănele pot semnala şi o afecţiune la rinichi de pildă, sau alta, caz în care ar trebui consultat un medic să înlături prima dată cauza.
Anticearcănul, nu e o rezolvare (maschează efectele, dar, nu rezolvă cauza). Mă rog... poate fi o rezolvare de moment... Găseşti produse anticearcăn la orice drogherie, trebuie doar să alegi nuanţa potrivită tenului tău... sau mai poţi apela la serviciile unui cabinet de cosmetică happy