| BiuL a întrebat:

Ce anticearcan/corector imi recomandati? Preferabil lichid si nu foarte scump.

Răspuns Câştigător
| BruneTTe a răspuns:

Mi-am luat nu demult un corector (quad) de la Coastal Scents, are 4 culori: mov, verde, galben si albastru si acopera bine. Eu am probleme cu acneea si pe sub fond de ten isi face excelent treaba.

Apoi ar mai fi "Concealer in a jar" de la Nyx. Este ieftin si am auzit numai de bine. Il voi incerca in curand.

21 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Etelca a răspuns:

Heyyy! Ca si corectoare lichide, ti le recomand pe Maybelline Dream Lumi Touch, Maybelline Affinitone, Impala(Lady's)....sunt o multime de corectoare bune la magazinele de specialitate...cel mai bine e sa testezi cateva in magazine pe incheietura, pe vene, asa vei observa care acopera mai bine! Te pup!:**

| BiuL explică (pentru Etelca):

Am Maybelline Affinitone si tot se vad tare si daca dau doua straturi de fond de ten si doua de corector si fixez cu pudra straight face laughing
merci pentru raspuns

| raluk27 a răspuns:

Eu folosesc un anticearcan de la Bourjois si sunt multumita. Nu imi amintesc exact cum se numeste, dar e un tub mic, gen pasta de dinti, iar anticearcanul e lichid. Costa in jur de 35-40 lei.

| BiuL explică (pentru raluk27):

Merci frumos pentru raspuns!

| Krosa a răspuns:

Pai cele de la elf sunt foarte bune, maybelline, essence de la 1001 cosmetice

| BiuL explică (pentru Krosa):

Multumesc pentru raspuns!

| Peachy a răspuns:

Astor perfect stay 24 h( foarte rezistent) este in jur de 25 ron, rimmel wake me up ( 24-25 ron) are o acoperire foarte buna, l'oreal magic lumi 35-4o ron, Maybelline dream lumi touch, Maybelline coverstick, Seventeen concealer.

| BiuL explică (pentru Peachy):

Multumesc pentru raspuns!

| AlexandraM888 a răspuns:

Eu personal nu iti recomand anticearcane sau corectoare de ce? Pentru ca in general nu exista unul care sa acopere impecabil, mai bine optezi pentru un Pan Stick de la Max Factor costa vreo 25-30 lei, are grad de acoperire mare si iti mascheaza orice imperfectiune, de asemenea iti recomand cel mai bine sa tratezi problemele nu sa le acoperi, mai bine investesti bani putin mai multi dar in ceva ce mult mai util, o crema anticearcan, o crema anti-imperfectiuni!

| BiuL explică (pentru AlexandraM888):

Am avut o crema anticearcan, destul de laudatat, am folosit-o timp de o luna si nu a produs nici cea mai mica imbunatatire! Alte imperfectiuni nu am. Ce anume e un Pan Stick?

| Pufi1999 a răspuns (pentru BiuL):

Anticearcanul doar acopera, nu trateaza. Daca vrei sa nu ai cearcane, pune niste linguri sau pliculete de la ceai folosite. Lasa-le 5 minute, apoi puneti-le pe ochi. Foloseste putin machiaj in zona de jos a ochiului, sa nu il ingreunezi.

| BiuL explică (pentru Pufi1999):

Vinzi castraveti gradinarului, fara suparare. Stiu ca anticearcanul doar acopera! Asta vreau sa le acopar, ca eu am folosit crema anticearcan o perioada suficienta de timp si nu amvazut nici cea mai mica imbunatatire a situatie! Lingurile (tinute in prealabil in frigider) sunt pentru ochii umflati! Nu cearcane, si folosesc trucul acesta de ani de zile asa iti pot spune cu certitudine ca nu are niciun efect in ceea ce priveste cearcanele. Ceai nu am incercat, dar chestiile astea traditionale de multe ori sunt apa de ploaie.
Apreciez intentia de a ajuta, insa raspunsul chiar nu a fost la subiect, imi trebuie un corect lichid si atat. Multumesc.

| AlexandraM888 a răspuns (pentru BiuL):

Asa se numeste, este ca un baton fond de ten doar ca este un fel de 3 in 1, hidratant, anticearcan si fond de ten!

| AlexandraM888 a răspuns (pentru BiuL):

Ca sa le acoperi foarte bine iti recomand urmatorii pasi: sa iti faci rost de undeva de asa numita 'cutiuta magica' care are in ea fond de ten, concealer, highlighter si crema aceea verde care acopera roseata! Este la DOuglas de la firma essence si nu este scumpa, dai cu crema pentru cearcane, pui prin tapotare produsul verde nu trebuie sa fie foarte bine absorbit, dai cu pan stick tot asa cu degetul prin tapotare si pe urma iti faci rutina cu fond de ten, pudra etc si la final poti sa aplici si un highlighter in coltul ochiului undeva pe pomete care sa capteze cumva lumina departe de zona de sub ochi, astea te-ar ajuta in proportie de 80% sa ti le acoperi! Si iti mai recomand ceva inainte de machiaj fierbeti de cu seara niste pliculete de ceai verde si pe urma pune-le la frigider, cu 15 minute inainte sa te machiezi ia-le si tine-le pe ochi si pe urma urmeaza pasii acestia, daca doresti bineinteles!

| BiuL explică (pentru AlexandraM888):

Hey super merci frumos! stiu firma essence si unde au stand la mine-n oras si cu iluminatorul chiar ma dadeam pe pomete din cand in cand, acum o sa ma dau mereu cand ma machiez laughing
O sa incerc si metoda cu ceaiul, pana acum am fost reticenta.
Merci, pacat ca nu-ti mai pot da funda, dar iti dau vot.

| AlexandraM888 a răspuns (pentru BiuL):

Scuza-mi intarzierea, da acesta este!

| BiuL explică (pentru AlexandraM888):

Merci frumos de raspuns.

| Băă_DiiDii_1999 a răspuns:

Maybelline dream lumi touch, Maybelline coverstick, Seventeen concealer, Miss Sporty,