| Anda_5509 a întrebat:

Cum pot scapa de "barbia dubla"?

4 răspunsuri:
| Maya. a răspuns:

Buna!

In termeni populari se mai numeste si 'guşa'.

Daca esti mai plinuta, incearca sa slabesti si se va observa, iar daca nu tine tot timpul gatul drept. Efectele se vor vedea.

Succes!

| pam_pam a răspuns:

Eu am vazut multe persoane slabe cu gusa. Nu e o regula, daca esti plinuta, sa ai si gusa, sau invers. Eu una, nu am gusa, dar vreau sa evidentiez forma fetei, si imi ascund 'gusa' prin machiaj, dar foarte discret. Dupa ce aplic fardul de obraz, (atentie, eu folosesc fard de obraz maro sau pudra-perle maro, nu roz sau oranj!) am grija sa nu fie prea multa pudra pe pensula, chiar deloc, si ridic barbia, aplicand sub linia maxilarului. Atentie, nu trebuie sa exagerezi si e nevoie de exercitiu pentru a iesi bine. E important sa ai fffff putina pudra pe pensula si miscarile sa fie de rotatie sau du-te - vino si pentru a nu parea plina de dungi, ca un ultim pas, trebuie sa uniformizezi pudra pe toata fata, dar atentie, fara a mai aplica produs!
Daca stii engleza, te va ajuta acest clip! (minutul 11:05 e exact ce-ti explicam mai sus) http://www.youtube.com/watch?v=-8OoJXNwRz8

Inca ceva! "corecturile" de genul asta nu sunt atat de recomandate ziua, pnetru ca sunt mult mai evidente, deci iti recomand sa fii foarte discreta daca vrei sa arati bine, si nu ridicol la lumina zilei! Bafta!

| Pinky_4803 a răspuns:

Slabesti sau iti faci o Liposuctie.

| Freak_6887 a răspuns:

Fa o Liposuctiebatting eyelashes