| xIoana a întrebat:

Cum pot scapa de carii?

17 răspunsuri:
| Daria a răspuns:

Doar cu ajutor medicului stomatolog.

Răspuns utilizator avertizat
| jolie a răspuns:

Mergi la dentist si ti le curata doar asahappy

mira
| mira a răspuns:

Cari sau carii?

| lolo23 a răspuns:

Nu poti laughing

trebuie sa mergi la medic sa iti puna plombe, ceea ce este singura solutie laughing

Bafta!

| RealLife a răspuns:

Du-te la dentist, spala-te pe dinti mai des si fara dulciuri!

| lovelovelove a răspuns:

Te duci la dentist si le plombezi happy si ca sa le previi iti recomanda el o pasta de dinti happy

| Necunoscută a răspuns:

Uşorlove struck la dentisthappy

Îţi curăţă locul, şi pune plombabig grin

| MadNNNeS a răspuns:

Te duci la dentist.

| bea_6905 a răspuns:

Du`te la dentist laughing.

| gracekelly a răspuns:

Mergand la denintist si spalandu'te constiincios pe dinti.

| karra a răspuns:

Exista dentist, stii omul ala imbracat in alb care are o bazaitoare in mana ( si nu te gandi la prostii )happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La dentist si fara frica ca nu te omoarawinking.
Si mai ine acum decat sa se ajunga sa trebuiasca sa intre pe canale si sa te chinuie un an de zile, nu?

| Emma a răspuns:

Te duci la stomatolog si ti le trateaza
bafta!

| ghjs a răspuns:

Pai in primul rand daca ai carii trebuie neaparat sa te duci la detist sa miros urat. Si la dentist nu simti nimic.
Ca sa previi cariile pe viitor trebuie sa te speli de cel putin 2 ori pe zi pe dinti prin periaj sus jos.
Sper sa ti-am fost de ajutor

| Corina1998 a răspuns:

Te duci la dentistlaughinglol

| Buster a răspuns:

Daca vrei sa scapi de carii cea mai buna modalitate este sa te duci la medicul stomatolog si sa iti faci o programare si el vede daca poate sa o trateze(plombeze) sau daca nu o scoate, bafta