| ajed a întrebat:

Cum pot scapa de carii acasa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Nu ai cum, la dentist e singurul loc unde le tratezi.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Spalate pe dinti

| Octavian81 a răspuns:

Ciao!
Pentru ce crezi ca un doctor stomatolog invata cel putin 6 ani? Sa ne rezolve toate problemele pe care le avewm cu dintii, de aceea.
Nu ai cum sa iti rezolvi singur/ a cariile. E nevoie de un doctor sa iti repare dintii.

| Antonia6789 a răspuns:

Nu prea ai putea cel mai bine e sa mergi la stomatolog.
Un sfat - Uleiul de cocos dupa spălarea dinților previne apariția lor?