| MatsuKeruGirl a întrebat:

Cum pot scapa de punctele negre de pe fata? vreau masti naturale, care sa le pot face acasa.

Răspuns Câştigător
| EmaS a răspuns:

Chiar acum am pe fata asa ceva. Face tenul mai curat, mai finut, mai frumos.
Se curata un castravete proaspat si se da pe razatoare (sau se baga la mixer), iar pasta obtinuta se aplica pentru 15-20 minute pe fata. E un tonic minunat, in plus previne si inlatura cosurile, punctele negre, ridurile si desiidratarea.
Tot din castravete se mai poate face o pasta pentru albirea tenului, prin amestecarea unei linguri de suc de castravete cu o lingura de lapte si cateva picaturi de apa de trandafir. Se lasa pe fata 15 minute.

Pe lânga actiunea de catifelare a tenului, castravetele este apreciat si pentru actiunea de îndepartare a ridurilor. Prin aplicarea pe fata a feliilor de castravete, puteti reduce considerabil ridurile de pe fata sau le puteti atenua. Feliile de castravete subtiri si reci sunt faimoase pentru linistirea durerilor de ochi.

3 răspunsuri:
| lovem3 a răspuns:

Iti spun o masca foarte simpla care pe mine m-a ajutat foarte mult in lupta cu punctele negre. ai nevoie de un albus de ou pe care il bati bine pana ajunge spuma.cand se face spuma adaugi doua linguri de malai amesteci bine si dupa iti pui masca pe fata( vezi sa te demachezi si sa fie curata fata). astepti pana se intareste masca apoi o sai jos cu apa calduta.

| babirusa_7449 a răspuns:

Eu mi-am facut chiar azi o masca laughing blushing.Am pus 2 rosii in blender si apoi am adaugat o lingura plina de miere naturala big grin.Nu credeam ca o sa imi iasa ceva, dar chiar a functionat. dupa ce am tinut masca pe fata cam 10 minute big grin

| xxxxxxxxxxxxxx a răspuns:

Imi pare rau, interventi chirugicale