| BiscuiteCuCiocolataa a întrebat:

[o intrebare numai pentru fete]Deci, fetelor ce remedii naturale [masti si de alea] stiti pentru fata[ sa fie mai curata, sa te scapa de cosuri etc]?
Si ce remedii tot naturalehee hee stiti ca sa scap de punctele negre si de cearcana?
Ms anticipat :* Dau fundita tongue!

Răspuns Câştigător
| deNisu a răspuns:

Sincer... aproape in fiecare seara imi dau pe fata cu ulei de masline extra virgin[ se gaseste in supermarketuri] este extrem de bun. te dai seara[ inainte de culcare] iar dimineata cand te trezesti te speli cu apa si sapun! O sa ai o fata foarte fina si fara puncte negre si chiar si cosuri! Este extrem de bun! Aceeasi chestie o poti face pentru par. Iti pui uleiul seara inainte de culcare iti masezi acpul bine apoi e bine sa iti pui o casca de dus ca s anul murdaresti fata de perna sau orice altceva! Iar dimineata te speli cu sampon si balsam. O sa ai un par foarte moala si foarte stralucitor! [ repeta masca cu ulei pentru par timp de cateva saptamani iar apoi sa incerci sa o mai raresti o data pe luna chiar]! Pt cearcane incearca cateva felii de banana. Este foarte bun si da rezultate!

http://www.divahair.ro/......ingredient

ai aici tot ce iti trebuie!

Succes:*

4 răspunsuri:
| Irmmma a răspuns:

Pai am aceeasi problema si imi fac masti cu felii de castravete(taii felii subtiri de castravete si le aplici pe fata, stai cam 20 de min cu ele). Sau cu zeama de la o rosie.Eu le-am facut pe astea si altele de pe net si au mers! Bafta!happy
Nu cersesc funda ca altiii.oh go on

| alee19 a răspuns:

Nu sunt fata. dar poate iti foloseste http://www.farmaciata.ro/SitFiles/articol_no_ph.php?id=92
mie mi-a folosit ff mult, am avut acnee vulgara, si chiar mi-a trecut repede. in vreo saptamana se calmase iar apoi nici nu prea mi-ai mai aparut cosuri:-?

| freaks2 a răspuns:

Pai diferite masti

cauta pe net'

cum sa ti faci singura masti pentru a avea fata mai curata evident mai frumoasa si acolo gasesti tot ce ai nevoie.eu mai caut pe eva.ro

sper sa ti fi fost bun

:*:*:*

cu placere>big grin