| Voluntar a întrebat:

Cum pot scapa de cosuri si puncte negre?big grin

Răspuns Câştigător
| Sugar21Pink a răspuns:

Nu iti sparge cosurile. Vor aparea si mai multe. Pentru cosuri (daca ai multe si mari) e recomandat sa mergi la un dermatolog, daca nu spala.te zilnic pe fata cu niste apa termala sau niste creme speciale pentru cosuri de la Nivea sau Clean&Clear (unt f bune!) si hidrateaza-te bine. Deasemenea, e bine sa eviti machiajul sau contactul celorlalti cu pielea fetei tale. Pentru puncte negre, daca vrei un leac naturist iti recomand o masca cu zat de cafea la 2-3 zile sau malai/tarate cu putina apa. Daca nu, niste plasturi pentru puncte negre sunt ideali. Se gasesc la farmacie la 2, 5 Ron. Te demachiezi, te speli bine pe fata, lasi nasucul ud si apoi aplici plasturele pe nas timp de 15 min. Acesta incet se va usca si incepe sa te stranga. Il iei incet si vei vedea ca pe plasturele alb se observa niste "perisori mici" numiti puncte negre big grin E recomandat in fiecare seara pentru rezultate vizibile.

9 răspunsuri:
| undercovergirl a răspuns:

Salut,
intra pe blogul meu http://stropidefrumusete.blogspot.com/, conceput numai pentru noi fetele si problemele noastre de zi cu zi. Acolo vei gasi masti pentru puncte negre testate de mine, care chiar dau rezultate, plus alte sfaturi despre ten, si in general despre frumusete.
pupici.

| GabrielaSandica a răspuns:

Draga mea,

Iti recomand masca de fata de la planet Spa cu ceai alb, se aplica pe fata se usuca si dupa care o "smulgi" dupa fata si imediat ramai fara puncte negre. Este foarte buna si ai noroc ca este la 10 lei, o oferta in brosura avon campania 14 daca nu ma insel.
Mereu trebuie sa ti inchizi porii cu o crema cand iesi afara si evita sa mai pui mana pe fata. Daca folosesti fond de ten, ori renunti, ori daca nu iti iei unele cu consistenta usoara de la Avon ca sunt pe baza de ulei. Succes1

| tequila777 a răspuns:

Uite aici niste solutii, si masca:

http://www.verze.ro/......negre.html

| Voluntar explică:

Dar ce masti pot sa fac eu ca sa dau pe fata? Pentru ca am citit undeva, dar nu mai stiu sigur cum era...Era ceva cu albus si malai.Stiti cumva? Daca stiti, va rog sa imi spuneti.

| AlexiaClaudia a răspuns:

Pai ai mai multe variante, sa mergi la o farmacie naturala si iti iei o crema, sau mai bine la doctorul de familie. Sa-ti cureti foarte bine fata iar eu stiam asa: cosurile sa le spargi. Sau poate este vreun leac babesc. muLT SUCCES!

| Mindreader13 a răspuns:

Consulta un dermatolog. iti va da cel mai bun tratament pentru tipul tau de piele.winking

| DeeutzaDalinutza a răspuns:

Salut!
Stiu o crema foarte buna, am testat-o pe mine si da efecte dupa o zi!
Crema de piele Clean and Clear. Sper sa te ajute!

| djdeea99 a răspuns:

Da pe fata cu spirt sa biter suedez

| sylvia95 a răspuns:

Pai cea mai buna solutie e sa te speli pe fata cu diferite produse.happy