| Crs a întrebat:

Cum pot scapa mai repede de bubitele rosii care apar dupa epilat ( specific ca ma epilez cu aparatul)? M-am epilat acum si pana diseara nu imi trec, mie de obicei imi trece de abia a 2-a zi si vrea ca diseara sa nu le mai am ca imbrac o rochita si o sa se observe. Ceva sfaturi?

7 răspunsuri:
| Emeraude a răspuns:

@crazygirlyo: Eu am aflat de la o cosmeticiana ca nu e indicat sa folosim spirtul decat pentru a steriliza aparatul, altfel, aplicat pe piele, inchide porii grozav si irita mai rau, nu stiu in ce masura, dar am observat si la mine ca ma ustura foarte tare daca ma dau dupa epilare si imi trece mult mai greu iritatia, asa ca aveti grija! Crema de galbenele este insa foarte buna, extrem de hidratanta, deci @GossipGirl, da-te pe picioare si pana diseara cred eu ca trec.
Succes, pa-pa!

| yellowalien a răspuns:

Dupa epilare trebuie sa-ti hidratezi pielea foarte bine, dar nu e indicat sa folosesti imediat lapte de corp sau mai stiu eu ce. incearca crema de galbenele, pentru ca are efect calmant si cicatrizant, si pe viitor incearca sa te epilezi seara, inainte de culcare, ca sa nu ai probleme avand in vedere ca peste noapte pielea se reface si iritatia dispare.
Totusi, cand mai patesti ce ai patit azi, daca nu-ti trece iritatia, te "rezolva" o pereche de ciorapi de culoarea pieliihee hee Asta ca solutie de urgenta! laughing

| crazygirlyo a răspuns:

Inseamna ca nu ai pielea prea hidratata. dati cu o crema cu o ora-2 inainte. si dupa cu crema de galbenele sau spirt happy.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Schimba metoda de epilare si incearca mai multe tipuri de ceara. www.tpb.ro - dotari si consumabile pentru saloane de infrumusetare. Poti incerca kitul de epilare cu ceara pentru inceput

| Alexstrasza a răspuns:

Faci dus inainte (e recomandat pe instructiunile de folosire tongue ) si dupa ce te epilezi incearca sa folosesti ulei (de bebelus face pielea fisa) happy

| ottovintila a răspuns:

O solutie profesionala de epilat are ca ultim pas aplicarea unui ulei dupa epilat calmant care poate fi cu musetel sau mentolat si le poti gasi la Total Pro Beauty www.tpb.ro

| abigailS a răspuns:

Trebuie sa te dai cu o crema pentru corp intodeauna dupa epilare.happy eu daca nu ma dau cu crema imi tin foatre mult timp punctele acelea rosii... da-te cu o crema...