| AnDutZzA020 a întrebat:

Am aproape 13 ani si ma epilez pe picioare cu aparatul de epilat. Dupa ce ma epilez i-mi apar niste punctulete rosii? Ce pot face? Nu vreau sa ma rad cu alceva!

Răspuns Câştigător
| 93Anna93 a răspuns:

Si mie imi apar, dar daca ma epilez seara, pana a doua zi dimineata imi trec. Da-te cu crema pe picioare sau cu apa rece, ca sa calmeze pielea.

9 răspunsuri:
| LauraaBlack a răspuns:

Bunăă! Acele punctuleţe roşii reprezintă firul de păr tăiat din rădăcină. Este imposibil să nu îţi apară aşa. Dacă vrei poţi să te eplilezi cu ceară sau cu cremă. Este mult mai uşor, ieftin, nu doare atât de tare şi în plus numai apar nici acele punctuleţe. Să ai o zii bună! Baftă.

| Alllllexandra a răspuns (pentru LauraaBlack):

Eu ma epilez cu ceara si crede'ma, punctele rosii tot apar.

| Alllllexandra a răspuns:

Du-te la o farmacie si intreaba acolo, asa am facut si eu.iti va spune cum e cel mai potrivit pentru varsta ta si alte bonusuri care o sa te ajutebatting eyelashes sper ca te'am ajutattongue bafta:*

| tocoal a răspuns:

Inseamna ca te iriti putin. Incearca sa folosesti o crema care sa-ti calmeze pielea.

| Sicmao a răspuns:

îmi*, alTceva*.

| Fantastic7 a răspuns:

Ce spui de o carte de gramatica?

| fluture156 a răspuns:

Poti sa incerci crema depilatoare si punctulete tot iti apar. Sunt doar iritatii, o sa treaca dupa cateva minute :*

| AnDutZzA020 explică:

Ia-ti ochelari! LOL

| AnDutZzA020 explică:

Uau am uitat un t vai ce tari sunteti laughing ...se intampla oricui.