| DenysaEllena a întrebat:

Cum pot slabi la fata (partea obrajilor) mai ales cand zambesc se vede foarte naspa din cauza ca sunt putin mai "umflata " in acea zona.Forma mea fetei este normal ovala, acum in zona de jos a fetei am obrajii foarte mari(adica nu prea mi se observa atat de bine pometii)
Acord funda unui raspuns concret si vot celorlalte.

Răspuns Câştigător
| gingergirl1 a răspuns:

Pai sti, eu imi propusesem sa dau jos din kg happy si cam in 4-5 luni am slabit cam 8 kg thinking Dar sa stii ca nu m-am abtinut de la mancare,intradevat mancam mai putin si incercam sa nu mai mananc seara si de la fast food si etc Eu am facut mult sport! Dar nimic deosebit,in fiecare zi\seara cam ojumatate de ora faceam exercitii fizice sau dadeam drumul la muzica si incepeam sa dansez laughing
Adica,parerea mea,sportul ajuta mult! Degeaba ti un anumit timp dieta,poti sa te ingrasi la loc dupa aceeawinking
Daca vrei sa slabesti,cum am zis fa mult sport,nu mai manca mult seara, bea mai multa apa, mananca fructe si legume in loc de dulciuri, fast food sau bauturi acidulate, si sigur o sa dea roade!
P.S :simte-te bine in pielea ta!
Noapte buna laughing

7 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Cauta pe net "contouring" sau "conturare" e un machiaj care te ajuta sa faci ceea ce iti doresti tu, sa iti corectezi trasaturile si forma fetei. Pe scurta se bazeaza pe lumini si umbre, zonele care se doresc a fi accentuate se machiaza cu fond de ten mai deschis sau iluminator si zonele care se doresc ascunse se machiaza cu farduri/fond de ten/corector mai inchise.
http://i.beautylish.co/JGAHmHBqjqe_4VCA3l11gQPUAoo/orig.jpg

| gingergirl1 a răspuns:

Pai daca slabesti, slabesti de peste tot! Asta am observat si eu! Am slabit in jur de 8 kg si am obervar ca am slabit si la fata, in sensul ca nu mai aveam obrajii asa si mi-a accentuat putin zambetul happy laughing

| Kalla a răspuns (pentru gingergirl1):

Cum ai reusit sa slabesti?

| DenysaEllena explică (pentru gingergirl1):

Stiu asta.e si normal! Dar cum ai facut, ai tinut vreo dieta? De ce anume te-ai ferit sa nu mai mananci etc.

| gingergirl1 a răspuns (pentru Kalla):

I-am raspuns Denysei happy

| DenysaEllena explică (pentru gingergirl1):

Da,ai dreptate aici! Total de acord cu tine, multumesc:*

| gingergirl1 a răspuns (pentru DenysaEllena):

Pai sti, eu imi propusesem sa dau jos din kg happy si cam in 4-5 luni am slabit cam 8 kg thinking Dar sa stii ca nu m-am abtinut de la mancare,intradevat mancam mai putin si incercam sa nu mai mananc seara si de la fast food si etc Eu am facut mult sport! Dar nimic deosebit,in fiecare zi\seara cam ojumatate de ora faceam exercitii fizice sau dadeam drumul la muzica si incepeam sa dansez laughing
Adica,parerea mea,sportul ajuta mult! Degeaba ti un anumit timp dieta,poti sa te ingrasi la loc dupa aceeawinking
Daca vrei sa slabesti,cum am zis fa mult sport,nu mai manca mult seara, bea mai multa apa, mananca fructe si legume in loc de dulciuri, fast food sau bauturi acidulate, si sigur o sa dea roade!
P.S :simte-te bine in pielea ta!
Noapte buna laughing

Răspuns utilizator avertizat