| andreealc345 a întrebat:

Hei. Stiu ca problema mea nu prea poate fi rezolvata, dar daca aveti vreo idee, va rog raspundeti-mi. Eu am fata rotunda. Mereu am avut-o asa. Multi mi-au spus ca asa e forma chipului meu si nu pot face nimic in legatura cu asta. Dar totusi va intreb : chiar nu pot sa fac ceva pentru a slabi putin in zona aceea? E enervant. De fiecare daca cand zambesc, fata mea arata ca o minge si mai am si pometii aia super umflati. Ceea e si mai naspa este ca incep sa fac si gusa. E aiurea, pe bune. Colegele mele nu au o fata chiar asa de umflata ca a mea. Astept raspunsurile voastre. O seara buna!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Buna.
Inafara de operatie estetica, nu ai ce sa faci.
Asta e forma fetei tale, cu asta te nasti, la fel cum te nasti cu o anumita culoare a ochilor.
Incerca sa te iubesti asa cum te-a facut natura, trebuie sa te accepti asa cum esti tu, daca tu nu te accepi altcineva cum vrei sa o faca?

| coolninja a răspuns:

Poti sa "pacalesti" ochii cu niste umbre. spre exemplu daca vrei sa ai fata mai alungita, foloseste niste pudra bronzanta sau mai inchis decat tenul tau in jurul pometilor(fix sub osul pometului, de la varful urechii spre coltul gurii). uita-te pe youtube la contouring si o sa te prinzi de faza happy