| XxCarmenXx a întrebat:

Cum pot slabi mai repede? Nu-s asa grasa dar am nevoie sa slabesc va rooog ziceti-mi sfatruri ca sa slabesc.

Răspuns Câştigător
| sonia7026 a răspuns:

Renunti la paine...mananci ananas sau kiwi inainte de fiecare masa, nu mai bei cola, fanta si alte prostii, nu mai mananci cartofi prajiti, ciocolata si alte produse de acest gen... faci muult sport.Bafta!big grin funda?smug

5 răspunsuri:
| Andarock a răspuns:

Uite un program de mese zilnice pe care ar trebui sa le urmezi, iar dupa cateva zile/saptamani vei vedea rezultatele!

ZIUA I

* mic dejun – ora 8-9: 1 iaurt degresat (0.1% grăsime) şi cereale integrale
* gustare – ora 10-11: 2 kiwi
* prânz – ora 14: piept pui la grătar şi salată de varză
* gustare – ora 16-17: 1 măr
* cina – maxim ora 19: piept pui la grătar şi salată de varză

ZIUA II

* mic dejun – ora 8-9: 1 pahar lapte degresat, 1 felie brânză de vaci, un ou fiert, o felie pâine prăjită
* gustare – ora 10-11: 1 măr
* prânz – ora 14: peşte la grătar sau la cuptor, salată de sezon
* gustare – ora 16-17: 1 măr
* cina – maxim ora 19: peşte la grătar sau la cuptor şi salată de varză

ZIUA III

* mic dejun – ora 8-9: 1 portocală, 1 kiwi, 1măr
* gustare – ora 10-11: 1 iaurt degresat
* prânz – ora 14: piept pui la grătar şi salată de sezon
* gustare – ora 16-17: 1 iaurt degresat sau un iaurt cu fructe
* cina – maxim ora 19: 1 portocală şi 1 kiwi

ZIUA IV

* mic dejun – ora 8-9: peşte la cuptor, brânză de vaci, 1 ou fiert
* gustare – ora 10-11: 2 kiwi
* prânz - ora 14: peşte la grătar sau cuptor, salată de sezon
* gustare – ora 16-17: 1 iaurt degresat sau de băut
* cina – maxim ora 19: peşte la grătar sau la cuptor, salată de sezon

ZIUA V

* mic dejun – ora 8-9: salată de sezon, brânză de vaci
* gustare – ora 10-11: 1 iaurt fructe
* prânz – ora 14: piept pui la grătar sau la cuptor, salată de varză
* gustare – ora 16-17: 2 kiwi
* cina – maxim ora 19: 1 conserva ton în ulei sau apă (ton bucăţi), salată de sezon

ZIUA VI

* mic dejun – ora 8-9: 1 pahar lapte degresat, 1 felie brânză de vaci, 1 ou fiert, 1 felie pâine prăjită
* gustare – ora 10-11: 1 iaurt degresat sau de băut
* prânz – ora 14: peşte la grătar sau la cuptor, salată de varză
* gustare – ora 16-17: 1 iaurt degresat sau de băut
* cina – maxim ora 19: peşte la grătar sau la cuptor, salată de sezon

ZIUA VII

* mic dejun – ora 8-9: 2 kiwi şi 2 mere
* gustare – ora 10-11: 1 iaurt cu fructe
* prânz – ora 14: piept pui la grătar sau la cuptor şi salată de sezon
* gustare – ora 16-17: 1 iaurt degresat sau de băut
* cina – maxim ora 19: piept pui la grătar sau la cuptor şi salată de varză

Sper ca te-am ajutat:*

| Zmeurik1 a răspuns:

Pai. si eu am problema asta, si eu vreau sa slabesc si nu sunt chiar asa de grasa. In primul rand nu trebuie sa te infometezi. Multis spun ca cea mai buna metoda este sa tii cura. Nu e adevarat. Sportul este cel mai bun. Iti recomand sa faci cate 30-40 de abdomene pe zi, eu deja fac cate 100 pe zi, dar nu e nevoie sa cresti numarul asa de repede. happy In loc sa mergi cu liftul, urca si coboara scarile. Eu stau la etajul 4, deci nu e foarte mult de urcat si de coborat. Si in legatura cu macarea, nu te abtine daca iti e pofta de ceva, pentru ca nu rezolvi mare chestie. Ok, acum nici sa te pui pe o ciocolata intreaga ( asa cum mai fac eu cateodata whistling ). Si incearca seara sa mananci mai putin. De exemplu mananca un iaurt cu cereale, sau bea lapte cu cereale. Daca vi de la scoala seara ( eu ajung acasa la 8 jumate ) si iti e foarte foame atunci poti manca de exemplu o salata de legume cu pireu sau o mancare usoara. Daca spui ca nu esti grasa si ca nu e neaparat sa slabesti mult atunci nu tine diete, mai rau te infometeaza si nu e bine.Dar tine minte, cel mai important este miscareahappy Sper ca ti-am fost de ajutor. happy

| JOJO19 a răspuns:

Pai sunt mai multe variante:
~sa nu mananci cu paine
~evita alimentele fainoase si dulciurile
~nu manca dupa orele 17-18
~poti sa faci sport-adica sa alergi
~sa faci abdomene seara si dimineata, poti si in timpul liber daca vrei 2-3 serii de 50 de abd
~sari coarda dupa ce mananci sau de 2-3 ori pe zi
~sa nu bei sucuri acidulate-naturale poti
~sa mananci in fiecare dimineata micul dejun(obligatoriu*)
~sa bei multa apa in timpul zilei, cam 2 l

nu trebuie sa le faci pe toate bineinteles-doar pe care le poti face happy SFAT:sa nu ti diete, nu te ajuta si te imbolnavesti cu timpul.Trebuie doar sa ai o alimentatie sanatoasa si sa faci sport
Sper ca ti-am fost de folos

| XxCarmenXx explică:

Ms sunteti de ajutor!

| Gabitza16 a răspuns:

Mult sport.toate tipurile de exercitii(alergare, aerobic, pilates) si o dieta cu multe legume si fructe, eu cred ca este de ajuns.