| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie de ajutor:d.Am 12 ani si am fost aleasa ca sa fiu model, dar trebuie sa slabesc. Ziceti-mi va rog cum pot slabi repede.

Răspuns Câştigător
| Yukidaruma a răspuns:

Hmm, sa slabesti repede e putin cam nesanatos sa zic asa, dar iti pot da cateva sfaturi:
-Stabileste-ti orele la care sa mananci si consuma 3 mese pe zi
-Evita painea si produsele de patiserie
-Evita laptele
-Bea multa apa
-Seara incearca sa mananci ceva usor (de exemplu supa, dar fara carne, ci de legume), si IMPORTANT: nu consuma fructe seara
-Incearca sa faci multa miscare, asa vei obtine rezultate mai repede.
-Nu bea acidulate, daca vrei sa bei ceva poti sa iti faci o limonada, sau un suc de portocale
-Evita prajelile si dulciurile, daca doresti ceva dulce poti sa te resfeti cu un desert o data pe saptamana dar asta dupa ce dai cateva kq jos pentru a te mentine.

cam astea ar fi sfaturile, daca le le-ai respectat pe toate dar nu ai slabit exact cat te asteptai (adica mai mult), te sfatuiesc sa consulti un nutritionistwinking

1 răspuns:
| AndreeaEM a răspuns:

Pai.pentru a slabi nu este nevoie de infometare ci pur si simplu de o hranire echilibrata! Si anume: consuma foarte multe fructe si legume, evita grasimile, iar daca tu consumi carne ar fi bine ca aceasta sa fie fiarta sau servita la gratar...nu prajita in ulei. Dimineata pe stomacul gol bea mereu u pahar cu apa, face foarte bine, iar in cursul unei zile consuma aproximativ 2 litrii de apa... daca poti mai mult cu atat mai bine!