| pynnk a întrebat:

Cum pot slabi repede? am 1.70 si 55 kg sad nu cred ca sunt grasa dar am picioarele groase crying( am incercat sa tin regim darb iomi este foame dupa ora 7nu mai mananc dar mi se face foame si mananc un fruct.ce pot face sa slabesc in special la picioare burta nu am ..nu vreau sa imi ziceti de pastile sau sala.un regim ceva.sad

12 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ce spui tu acolo? Ai 55 de kilograme la 170?
Ești deja slabă, vrei să devii anorexică cumva?
Nu slăbești la picioare prin regim alimentar, ci prin practicarea exercițiilor fizice.
Pa, pa.

| BonneLess a răspuns:

Eu spun sa incetezi cu chestia asta pentru ca la 1, 70 si 55 kg esti foarte bine, ba chiar nu ti-ar sta rau cu inca 5 kg in plus.winking Tot ai fi perfecta.

| unknownn a răspuns:

Si ce, crezi ca daca nu mananci dupa ora 7 nu te ingrasi? Eu sunt slab, vreau sa ma ingras, si de asta mananc foarte mult dupa ora 7, si tot nu ma ingras.

| EuSiDoarAtat123 a răspuns:

SPORT.Regimul e bun la burta.La picioare si solduri neaparat sport.Nu te infometa.Nu mai manca dupa ora 6.Inainte de ora 6 mananca din 3 in 3 ore putin(des si putin de fiecare data)

| Razvan03Andrei a răspuns:

Mai agati si tu un baiat facand o alergare pe stadion sau prin oras si tot odata in loc de grasimea aia pui musculatora.

Totul 2 in 1winking

| OoBunnyoO a răspuns:

La 1,70, 55 de kilograme este foarte bine, nu ar trebui să mai slăbeşti.Chiar nu cred că este vorba de grăsime la greutatea ta, probabil aşa ai tu conformaţia. Însă dacă ţii neapărat să slăbeşti la picioare, nu prea ai cum, decât cu sală. Pentru că prin regim nu poţi controla de unde să dai jos, asta se poate face numai la sală lucrând cu anumite părţi ale corpului.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu poti slabi doar la picioare. E absurd mai ales ca vrei sa slabesti cu o dieta. Auzi cum suna! "o dieta pentru a slabi la picioare" Cand slabesti, slabesti peste tot fie ca tii dieta fie ca faci sport.

| panther2007 a răspuns:

Nu trebuie neaparat sala, iti trebuie un regim sanatos, o alergare mica(in functie de rezistenta ta), si o masare a gambei si a coapsei pentru tonificarea muschiului.In timp o sa slabesti tonificand muschiul

| StiuCeSpun a răspuns:

Buna, infometarea nu este o solutie, uite aici metode eficiente despre cum sa slabesti in anumite zone ale corplui si sa le modelezi asa cum doresti http://lectiidesanatate.blogspot.ro/......e-ale.html succes, funda?

| VivianneMnt a răspuns:

Niciun regim nu te ajuta sa slabesti doar la picioare. E indicat sa excluzi din alimentatia ta: dulciuri,prajeli,carne de porc sau vita,paine alba,paste,mezeluri si sa le inlocuiesti cu: cereale integrale,fructe(cateva pe zi),nuci, paine neagra(cu seminte daca vrei), legume, carne de pui sau curcan. Totusi sportul e cea mai buna solutie, dar daca nu vrei sala, macar poti sa iesi la alergat.

| linsey a răspuns:

Faza e sa mananci sanatos adica :
foarte multa salata, fructe
si apa. cand simti ca iti este foame bea un pahar cu apa si odar dupa ceva timp sa mananci ceva (salata )
Sa sti ca functioneaza:*

| xXImAliveXx a răspuns:

Urmeaza urmatoarele sfaturi si vei slabi.

- 5 mese nu foarte copioase pe zi. Nu trebuie sa iti simti stomacul plin dupa masa.
- fara gustari
- mese sunt la cate 3 ore distanta sau macar 2, iar ultima masa e la ora 18.00
-Poti manca si chiar e recomandat sa mananci :
=paine de secara sau mai bine graham (max. 2 felii pe zi)
=fructe proaspete(fara banane), compot de fructe diverse
= legume proaspete, fierte, sau la gratar
= carne fiarta sau la gratar sau cuptor, doar carne de pui sau peste sau bineinteles curcan care e foarte recomandat. Gasesti si mici de curcan care sunt mult mai buni!
- Nu ar trebui sa mananci :
= dintre legume, fara fasole, pastai, mazare, linte, naut sau cartofi
= prajeli
= sarea in exces
= unt!
= lactate ( poti daca nu rezisti putin lapte dar slab )
= carbohidrati ( spaghete )
=cereale (orez, cereale de micul dejun, paine alba )
= carne de porc, vita, rata,...
= dintre fructe - banane

- Bea multa apa, ceai, cafea dar sa fie amara, suc natural de fructe
- Fara bauturi acidulate, sucuri care nu sunt naturale
- Evita zaharul si orice dulciuri
- Daca vrei neaparat ciocolata, mananca ciocolata de menaj sau din aceea amaruie

Iata niste exercitii fizice potrivite pe urmatoarele linkuri :

http://www.irinareisler.ro/2010/01/01/exercitii-fitness-piept-si-spate/

http://www.irinareisler.ro/2010/01/01/exercitii-fitness-brate-si-umeri/

http://www.irinareisler.ro/2010/01/01/exercitii-fitness-intregul-corp/

http://www.irinareisler.ro/2010/01/01/exercitii-fitness-picioare-si-fese/

http://www.irinareisler.ro/......-frumoasa/