| Ana a întrebat:

Cum poti sa scapi d cosurile negre, excluzand cremele si tot felul d chestii din astea? mersi

Răspuns Câştigător
| CDelia a răspuns:

In nici un caz nu le stoarce! infuzie sau. tai niste felii de rosii si te masezi pe fata zilnic.chiar da rezultatewinking

12 răspunsuri:
| MissCamelia a răspuns:

Masca de argila cu suc de lamaie, incearca si suc natural de rosii, bafta multa si pentru mai multe informatii despre beauty, intra pe blogul meu, gasesti adresa la profilul meu de pe TPU. xoxo

| Farcas a răspuns:

O baie cu aburi dupa care iti poti scoate cu usurita punctele negre, fara ati lasa urme pe fata sau semne mai tarziu.Si apoi infuzie de papadie de 2 ori pe saptamana.Succeshappy

| adika a răspuns:

Cu o lotiune de la Favisan, costa 8 ron si o gasesti la Plafar. Ies singure dupa vreo 2 saptamana, iti curata tenul, e f buna.

| Dianna a răspuns:

Eventual o sedinta la cosmetica daca sunt in exces.eu nu am foarte multe dar imi fac joi programare la cosmeticAbig grin. daca e da mi id in privat si o sa ti spun unde si cat m-a costat daca vrei. puuup

| alessyca a răspuns:

Poti sa te freci cu faina de porumb[malai] cand te speli si iasalaughing

| den a răspuns:

Eu am fost l cosmetica...trebuie sa urmezi un tratament timp de vreo 6 luni.in fiecare luna... dar e f dureros laughing...sufera baba la frumusete

| flower a răspuns:

Nu fa prostia sa ti le storci ca se inmultesc. Scapi de ele pe termen scurt dar in timp apar mai multe.nu prea sunt solutii care sa faca punctele negre invizibile- pentru ca de disparut nici nu poate fi vorba-poti sa le mai diminuezi, folosind o crema pentru peeling cum este cea de la Neutrogena. apoi lotiune astringenta pentru cosuri; la sfarsit aplici o crema hranitoare...si cam asta este tot ce poti face. A, daca vrei poti face o baie de aburi si iti poti scoate punctele mai mari cu degetele infasurate in tifon ca sa nu iti faci rani... dar asta cam o data pe luna; sa nu foloseste lotiune astringenta dupa asta pentru ca ti se va inrosii pielea, crema este de ajuns. Si daca totusi nu vrei sa folosesti produse cosmetice din comert, foloseste o data pe saptamana zat de cafea sau tarate din bors- te freci cu ele in portiunile afectate-apoi te ungi cu suc de rosie proaspata si il lasi sa se usuce-apoi te speli si aplici crema.crema nu o poti excludebig grin. Hehe, stiu ca te asteptai sa iti spun de vreo tehnica miraculoasa care sa faca punctele negre sa dispara,,,, as vrea si eu asta, dar nu s-a inventat incahappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai poti sa incerci o pasta din aspirina pui 2 aspirine le pisezi si la ficare pastila pui 2 picatui de apa si amesteci pina se formeaza o pasta omogene si te dai cu ea pe fata si stai maxim 20 minute dupa aia te dai cu o felie de cartof curat pe fata in zona cu punctele negre succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1 albus de ou + 1 lingura malai.
Functioneaza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu zeama de lamaie cred. Sau daca nu, foloseste niste creme

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tre sa iti schimbi sangele...adica sa faci ceva. stii tu big grin

| aysun a răspuns:

Doua degete si procesul de stoarcere. Ah da, si o oglinda.